Ekonomistas apie mokesčių didinimą: nukenčia tylioji dauguma – reikia sustoti

Lietuva juda teisinga linkme, tad dabar nereikėtų peržiūrėti mokesčių sistemos ir dar didesnės naštos užkrauti didesnes pajamas gaunantiems gyventojams, įsitikinęs ekonomistas Marius Dubnikovas. 

Šie žmonės ir taip suneša didelę dalį mokesčių, sakė M. Dubnikovas tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“.

Pone Mariau, ar matėte kokių efektyvių pasiūlymų, susijusių su mokesčiais ar lengvatomis ir pan.?

Mes įsivėlėme į tokį procesą, kur yra lenktyniaujama, kam pasiūlyti didesnius mokesčius. Reikia suprasti vieną dalyką – mes turime orientuotis ne į mažas pajamas gaunančius žmones. Manau, mes užsižaidėme ties tuo, kad bandoma jiems pagelbėti ir pastoviai baksnojama į tuos, kurie gauna didesnes pajamas. 

Reikėtų žiūrėti, kaip šalies pajamas didinti bendruoju masteliu, nes būtent tie aukštesnes ar vidutines pajamas gaunantys žmonės veža visą vežimą ir mes važiuojame gana gerai. Galbūt reikėtų sustoti ir nebekeisti tų mokesčių, nes tikriausiai nebuvo nė vienų metų, kai nebuvo žodžių – reforma, pokyčiai, drastiški pokyčiai ar panašiai.

Dabar mes judame pigiu keliu, kuris grįstas tuo, kad pataikautume prie balsadėžės ateinantiems žmonėms, stengdamiesi jiems kažką pažadėti, bet nepažadėdami tiems žmonėms, kurie iš tiesų visus tuos pinigus ir sunešė. 

Mes turime į juos kreipti dėmesį, mes turime galvoti, kaip daugiau uždirbti. Mes judame tinkamu laiku. Lietuva šiandien, nepaisant visų krizių, išgyvena geriausią laikotarpį per visą istoriją. Mūsų eksportas viršijo importą. Rugsėjo preliminariais duomenimis – net 11 proc. Mes labiau eksportuojanti šalis negu Vokietija, ji turi 7 proc. perviršį.

Tiesiog – sustokime. Mes turime išmokti gyventi pagal tas biudžeto pajamas, kurios yra gaunamos, kurios ateina ir yra didėjančios.

Tai reikėtų didinti mokesčius turtingiau gyvenantiems, ar ne?

Yra labai rimtas vienas skaičius – apie 15 proc. žmonių suneša pusę mokesčių. Tie 15 proc. žmonių yra pajėgūs nešti dar, bet tai tylioji dauguma, kuri nukenčia nuo tų mokesčių didinimo. Vieną kartą reikia sustoti. 

Lietuvoje viskas yra labai gerai, tiesiog reikia sulaukti to laiko, kada mes raškysime rezultatus, kuriuos dabar brandiname. Juos jau po truputį pradeda raškyti.

Dar vienas skaičius – Lietuvoje niekada nebuvo tiek daug dirbančių žmonių, kiek yra dabar. Tai yra rekordinis skaičius – 1,4 milijono žmonių dirba. Mes judame teisinga linkme, o paskui bandome įsierzinti, tuos mokesčius keisti. Dar baisiau, kad mes nežinome, kaip jie bus keičiami. 

Visą pokalbį žiūrėkite laidoje „Dienos pjūvis“, kurios įrašą rasite straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
L
Lietuvis
2021-10-10 19:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai žmogus šneka!
Nes konservatoriai kai pakels mokesčius, tai paskui gausit špygą, nes mes galim pradėt ir nemoket.
Mes palaikom Lietuva- tik nekenčiam konservu!
Tad jeigu mus nuskurdinsit- galim pradėt važinėt apsipirkinet į kitas valstybes!
Prarasit daugiau mokesčių. Bet tie menkystos nesupranta konservatoriai!
Jiems svarbu smaugt liaudi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų