Dizaineris prikėlė seną namą antram gyvenimui: patarė, kaip išlaikyti autentiškumą

Laidos „Penkių žvaigždučių būstas“ kūrybinė grupė apsilankė unikaliame Vilniaus senamiestyje esančiame name. Į kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktas namas buvo prikeltas naujam gyvenimui, o dabar čia gausu unikalių interjero detalių, stilingų baldų bei išskirtinių buitį palengvinančių ergonominių sprendimų.

„Pastatas yra unikalus, saugomas paveldo. 1897 metais buvo pradėta statyti Jovaro kolonija ir tai yra Jovaro kolonijos statinių liekanos. Prie šios tvoros priestatas buvo pastatytas 1940 metais prieš pat Antrą pasaulinį karą ir labai džiaugiamės, kad šis statinys yra išlikęs iki šių dienų ir mes jį prikėlėme tolimesniam gyvenimui“, – pasakojo su šiuo projektu dirbęs „Dessus design“ interjero studijos dizaineris Mantas Kartanas.

Norint išsaugoti unikalų, autentišką fasadą jo dekorui buvo panaudotas molio tinkas, kurio sudėtyje buvo panaudotas senos skaldytos šio namo plytos.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dizaineris prikėlė seną namą antram gyvenimui: pavyko išlaikyti autentiškumą

Pasak dizainerio, šiame interjere užsakovai norėjo eksponuoti ir nemažai meno vertybių, kuriems buvo būtina pritaikyti atitinkamus baldus.

Antrame namo aukšte įrengtas pagrindinis šeimininkų miegamasis su vonios kambariu. Svečių miegamasis ir vonios kambarys bei darbo kambarys.

„Svečių kambario stilistiką mums padiktavo užsakovų atsivežta lova su etno ornamentų audiniu, taip pat restauruoti du naktiniai staliukai. Aplink šiuos baldus mes kūrėme ir visą stilistiką – spintą su medinėmis rankenėlėmis bei pasirinkome tokius dekoro elementus kaip ratano krėslą ir lino užuolaidas“, – teigė „Dessus design“ interjero studijos dizainerė Gabija Naudžiūtė.

Daugiau apie šį išskirtinio namo interjerą žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje:

Laidą „Penkių žvaigždučių būstas“ žiūrėkite šeštadienį 10:30 val. per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų