Dieveniškėse antrą dieną verda protestai: 200 gyventojų suformavo gyvą grandinę

Antrą dieną protestuojantys, į Dieveniškes nelegalų stovyklos neįsileidžiantys miestelėnai iš barikadų nesitraukia. 200 žmonių penktadienį aplink traktorius suformavo gyvą grandinę, toliau trukdo Vidaus reikalų ministerijai įrengti sienos pažeidėjams apgyvendinti numatytą mokyklą: neleidžia iškrauti, statyti apsaugai būtinos tvoros.

Valdžios atsakas nekuklus: į Dienveniškes pareigūnai nusiuntė dešimtis policijos, viešosios tvarkos tarnybos ir karo policijos ekipažų. 

Šalčininkų rajono savivaldybėje, Dieveniškėse, apie 200 protestuotojų skanduotėmis pasitinka valdžią. Nuo vakar miestelėnai užsibarikadavo šalia buvusios technologijų ir verslo mokyklos, kur planuojama apgyvendinti apie pusę tūkstančio nelegalių, t.y., moteris ir vaikus.

Dieveniškiečiai gyva žmonių grandine ir traktoriais trukdo Vidaus reikalų ministerijai iki galo įrengti apleistas patalpas, neleidžia statyti tvoros, atlikti kitų būtinų darbų. Premjerės patarėjas, policijos generalinis komisaras, ir vidaus reikalų viceministras bando derėtis su vietos bendruomene.

„Yra labai daug šeimų su mažamečiais vaikais, su neįgaliais vaikais. Jie dabar yra tokioje situacijoje, tokiose patalpose, kad jiems neįmanoma normaliai užtikrinti nei maitinimo, nei kitokių sąlygų. Šeimos su mažais vaikais čia pabus laikinai“, – sako premjerės patarėjas Kęstutis Lančinskas.

Valdžia miestelėnams siūlo kompromisą. Žada, kad patalpose nebus vienišų vyrų, gyvens tik šeimos su vaikais iki rugsėjo pirmosios.

Nors Vidaus reikalų ministerija žada jėgos prieš vietos gyventojus nenaudoti, svečiai savo galią demonstruoja: į Dieveniškes atvažiuoja lydimi gausių pajėgų, dešimtys pareigūnų ekipažų: pasirodo policija, viešojo saugumo tarnyba ir net karo policija.

Vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev tvirtina: „Mums tikrai reikia kažkokiu būdu galvoti apie apgyvendinimą žmonių čia. Ir, kas bebūtų, mes norim šnekėtis, šnekamės, tikėkimės, kad tos pajėgos galės išvykti.“

Požėla bando įtikinti miestelėnus, kad saugumas Dieveniškėse bus užtikrintas. Esą pareigūnai kol kas neužfiksavo nė vieno pranešimo apie nelegalų atliktus nusikaltimus.

„Iš gyventojų mes tokių pranešimų nesame gavę. Nesame gavę iš gyventojų. Iš niekur nesam gavę“, – teigia generalinis policijos komisaras Renatas Požėla. 

Gyventojai nei Požėla, nei Vyriausybės atstovais netiki, pasakoja, kad internete apie nelegalus prisikaitę įvairiausių gandų.

„Ar jus nuvežti? Aš asmeniškai Jus abu nuvešiu ir parodysiu neįgalius vaikus“, – gyventojams sakė R. Požėla.

Tačiau šie atšovė: „Jokio saugumo, ta tvora, kur atvežta, tai ką ji? Statybinė, paspausk su koja ir grius. Iš socialinių tinklų skaitėm, kad ir tas bobutes apiplėšinėja, ir rankines atima, produktus atima.“

REKLAMA

„Baimė, kad vilios mūsų vaikus, kad gal norės, ką padaryti blogo“, – tvirtino gyventojas.

Gyventojai nepasidavė – tvoros, kuri turėtų apjausti būsimą sienos pažeidėjų stovyklą, iškrauti iš sunkvežimio vėl nepavyko. Dieveniškiečių isteriškas elgesys ir fantazijos gerokai nustebino tvoras čia atvežusį vairuotoją, kuris pats Lenkijoje gyvena šalia 1000 nelegalų. Ir nieko ten jie nenuskriaudė.

„Nebaisu, nieko blogo jie nedaro, nes jie žino, kad jeigu darys ką blogo, juos išveš kitur“, – sakė vairuotojas.

Valdžia vėl derėsis su vietos gyventojais šeštadienį.

„Tai nėra dialogas, mes būtumėm linkę į dialogą, jei būtų galimybės jį turėti“, – sako V. Dmitrijev.

Net jei Vidaus reikalų ministerijai pavyks perkalbėti gyventojus ir čia atgabenti dalį migrantų, šių patalpų ilgam neužteks. Konteineriniuose namukuose, kurie tinkami gyvenimui tiek vasarą, tiek žiemą, valdžia jau planuoja apgyvendinti apie 10 tūkst. nelegalų.

„Orientuodamasi į tai, kad per savaitę turim 400 žmonių, skaičiuojant pagal esamus duomenis, tai galim per mėnesį turėti ir 2 tūkst. Taip mes projektuosim toliau, kalbam tada daugiau nei 5 tūkst., kalbam apie 10 tūkst. Aistros liejasi ne tik Dieveniškėse, bet ir Alytaus rajone, Verebiejų kaime, kur apgyvendinti 166 nelegalai, išvydę kameras, surengė spektaklį“, – sako V. Dmitrijev.

Alytaus rajono savivaldybės vicemerė Dalia Kitavičienė tvirtina: „Pagrindinis jūsų klausimas, pagrindinis noras, kad būtų atsakyta, kiek jie čia bus dar laiko. Tas incidentas ir buvo grupinis reikalavimas.“

Anot Vidaus reikalų ministerijos, pirmasis migrantams skirtas modulinių namelių miestelis Medininkuose, pasieniečių mokyklos teritorijoje bus įrengtas rugpjūčio pradžioje. Į šį miestelį bus perkelti migrantai iš pasienio užkardų, savivaldybių patalpų – mokyklų ir kitų vietų.


Rašyti komentarą...
B
Bbd partija
2021-07-23 20:37:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taspats kaip Baltarusijoj. Taikus protestas, o mentu jau prisirinke ir grasina panaudot jega
Atsakyti
-3

B
Beteisė
2021-07-23 20:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsų valdžia su savo gyvenvietę ginančiais žmonėmis ,,kalbėtis" atvažiavo šarvuotomis mašinomis ir 20 policijos ekipažų. Tai ką? Apie Žmogaus teises Lietuvoje pamirškim?
Atsakyti
-4

V
VYSKUPAS
2021-07-23 21:13:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuolei LENKAI...parodikit tai, PYDARASTINEI ,supuvus LIETUVOS valdziai,seimui ir tam SENBEZDUNUI=PRIEZIKUI,kas name seimeninkas ir kaip tikri ( PATRIOTAI ) zmonies, gali uz save pastoviet,jei reikies ir gynklus paimt i rankas diel ramios gyvienimo..von tu SMIRDANCIU BABUJINU i 9 forda prie Kauno.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų