DIENOS PJŪVIS. Veryga – apie COVID-19 plitimą Lietuvoje

Nors koronaviruso atvejų skaičiaus augimas Lietuvoje ima lėtėti, situacija išlieka sudėtinga, konstatuoja epidemiologai. Anot Aurelijaus Verygos, kol kas labai mažai šansų ir vilčių, kad po dviejų savaičių kas nors bus atšaukta, todėl Vyriausybei bus siūloma karantiną pratęsti. Taip pat neaišku, kokiu režimu gyvensime ir per Kalėdas. 

Daugiau apie Covid-19 plitimą Lietuvoje – pokalbis su Aurelijumi Veryga.

Kaip anksčiau šiandien spaudos konferencijoje kalbėjo laikinasis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, nors pastebimi pirmieji geri ženklai, atvejų augimo mažėjimo dar nematyti.

„Kol kas labai mažai šansų ir vilčių, kad po dviejų savaičių kas nors bus atšaukta. Nors ir matome pirminius ženklus, kad situacija stabilizuojasi, bet tai yra tik pirmieji stabilizacijos ženklai, dar nekalbama apie jokį mažėjimą. 

Nes visgi dar praėjusią savaitę buvo augimas. Priminsiu, kad pacientų pateikimo į gydymo įstaigas srautai mažiausiai savaitę atsilieka. Tai reiškia, kad dalis žmonių, kurie užsikrėtė ir susirgo po savaitės pasieks gydymo įstaigas ir krūvis medikams, deja, nemažės. Taigi šitokiam fone kalbėti apie kažkokius sušvelninimus nėra pagrindo“, – sakė jis.

Anot A. Verygos, juo labiau iki Kalėdų dar yra pakankamai ilgas tarpas, tad neaišku, kaip gyvensime ir per jas.

„Labai sunku atsakyti, koks bus režimas, ar vis dar galios karantinas. Juo labiau kokios bus jo sąlygos. Tikrai sudėtinga spėlioti.  Kiek esame anksčiau ne kartą tiek mes, tiek įvairūs ekspertai komentavę, kad tam, jog situacija susinormalizuotų ir grįžtų į normalią būklę po karantino paskelbimo, prireikia ne 3, o dažniausiai 6 ar net 8 savaičių, o kartais ir ilgesnio laikotarpio. Taigi turime apsišarvuoti kantrybe ir kol kas, deja, bet turėsime pagyventi karantine, o kas bus per Kalėdas, tikrai nedrįsčiau prognozuoti“,  – teigė jis.

Portalas tv3.lt primena, kad ryte prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta konstatavo matomus kad ir nedidelius, bet teigiamus pokyčius.

„Šiuo metu galima konstatuoti, kad karantino ribojimai veikia, pandemijos plėtra lėtėja. Bet tam, kad priartėtume prie normalios situacijos, turime daug kur dar nukeliauti. Viruso paplitimo prasme esam dar aukštame taške ir iki normalios situacijos dar yra ilgas kelias. Bet viruso ribojimai veikia ir stabdo viruso plitimą“, – po prezidento pokalbio su Sveikatos ekspertų taryba sakė jis. 

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1152 nauji Covid-19 ligos atvejai, nuo koronaviruso mirė aštuoni žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Dėl kitų priežasčių mirė 3 užsikrėtusieji. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 285 žmonės, dėl kitų priežasčių – 111 užsikrėtusysis. Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 1359 žmonės, 100 iš jų – reanimacijoje, su deguonies kaukėmis gydomi 641 pacientai, 61 žmogui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 35 tūkst. 911 asmenų, 27 tūkst. 633 asmenys, 7882 – pasveiko. Izoliacijoje šiuo metu yra 100 tūkst. 553 asmenys. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 472 įvežtiniai atvejai. Sekmadienį ištirti 4458 ėminiai dėl koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 187 tūkst. 674.


Rašyti komentarą...
B
Bingelis
2020-11-17 08:25:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pisk na..hui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų