Baltarusijos rinkimų atgarsiai jau antra savaite yra vieni svarbiausių įvykių Europoje. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra sakęs, kad yra nerimą keliančių požymių, jog Rusija gali svarstyti „paprastuoju būdu“ prisijungti Baltarusiją.

Išsamiau pokalbis su juo apie tai naujienų portale tv3.lt.

„Tebėra įtampa, kadangi yra daug neaiškumų su vadinamąja tarptautine parama iš Rusijos. Manau, kad čia svarsto ir pati Rusija, kaip pasielgti. Yra visokių požymių, kurie labai kelia nerimą. Jei manoma tokiu „paprastuoju būdu“ prijungti tiesiog šalį, tai nežinau, kokios gali būti pasekmės. Tiesą sakant, ne tik pačiai Baltarusijai, bet ir Rusijai tai būtų aiškus signalas, ko gali tikėtis Rusijos žmonės, kokių metodų. Čia, manau, nėra labai palanku“, – žurnalistams po pokalbio su prezidentu, Seimo frakcijų lyderiais Prezidentūroje pirmadienį sakė L. Linkevičius.

„Matysime, kokiu keliu pasuks tiek vadovybė, tiek visi kiti. O mums labai svarbu aiškiai išsakyti savo poziciją ir konsoliduoti tarptautinę bendruomenę“, – pabrėžė jis.

Ministro teigimu, Baltarusijos atveju scenarijus nebūtų identiškas įvykiams Ukrainoje 2014–2015 metais, kadangi Baltarusijos atveju Minsko režimas kol kas neįsileidžia jokių tarpininkų, o opozicija – pernelyg susiskaldžiusi.

„Situacija nėra vienoda. Prisiminkime, kad buvo ir tarpininkavimo paslaugos, buvo norinčiųjų tą daryti, kad moderuotų tarp jų kažką. Čia nėra tas pats – ir pilietinė visuomenė, opozicija yra decentralizuota (...). Visada yra skirtumų, ar tai būtų Rožių revoliucija, ar Oranžinė, ar visai ne revoliucija. Bet akivaizdu – žmonės yra pakilime ir labai būtų neprotinga ne tik moraliai, bet ir praktiškai kalbant ignoruoti tą žmonių balsą“, – teigė jis.

Įtampa Baltarusijoje tvyro jau dvi savaites, po oficialiai triuškinančia Aliaksandro Lukašenkos pergale pasibaigusių prezidento rinkimų. Opozicija tvirtina, kad rinkimų rezultatai buvo suklastoti, į gatves išėjo tūkstantinės minios, protestai malšinami jėga, tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti.

Vykstant masiniams protestams prieš A. Lukašenkos režimą, šis sekmadienį perspėjo apie NATO grėsmę, o Gynybos ministerija pranešė, kad pirmadienį prasidės karinės pratybos šalia Lietuvos sienos. 


Rašyti komentarą...
N
Natovcas
2020-08-18 20:38:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nato praziopsojo momenta perimti Baltarusija
Atsakyti
0

L
Lietuvis
2020-08-19 09:27:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Protestai mazai ko verti jei taikus protestuotojai kolonomis nesturmuoja vyriausybes ministeriju, prezidenturos seimo patatu ir ju neuzima. Neismeta Lukosenkos valdininku ir valdzios atstovu ir nepaskiris savu. Sukuriant protestuotoju valdzia. Is esmes revoliucinius komitetus. Na galima pavadint kordinacines tarybas valdziai perimti. Siuolaikiniskai pavadinti naujos valdzios revoliucinius komitetus. Isrinkta Prezidente ant balto zirgo ijotu i Minska priesakyje protestuotoju kolonu ir prezidenturoje atsisestu i sosta. Visi svestume revoliucijos pergale. Lukosenka kaip Janukovicius pabegtu i Rusija. Prasidetu Baltarusijos priemimas i Nato, o Baltarusijos kariuomene taptu irgi faktiskai Nato kariuomene kaip Ukrainoje kad. Paskiti butu vadovaut tautiniai pronatiski vadai. O Baltarusijos rytuose tikriausiai prireiktu ir tautiniu savanoriu batalionu . Pradetu rusu gyvenamu miestu isvalyma ir kontrole. I kai kuriuos miestus kaip donbase tektu saudyt is patranku. Rusu , ne baltarusiu gyvenamus miestus. Jau tapusi pronatiska Baltarusijos kariuomene daudytis patranku i nepasiduodancius naujai valdziai rusu gyvenamus miestus. Viskas pasikartotu kaip Ukrainoje. Irgi atsivertu karo frotas su Rusija. Jau ir Vilniuje girdetume kaip ten griaudeja patrankos. Lietuviai savanoriai irgi galetu vykti i fronta saudyt rusu. Broliska pagalba tautiniam baltatarusiu protestuotoja jau dabar galetu suteikt ukrainietiski savanoriu batalionai. Kartu su taikiais protestuotojais atvyke sturmuot Lukosenkos valdzios istaigas.. o kur musu savanoriai ko nevyksta i ten prisijungti prie protestuotoju baltarusiu?! Ko musu tautos tevas nepasaukia lietuviu vykti i protestus ten. Prisijungt prie baltarusiu protestuotoju ten. Ir baltarusiai esantis uzsienyje turi grizti i tevyne ir stoti i protestuotoju gretas ten Minske. Eurosojuze reikia skubiai gamiti beisbolo lazdas, skydus salmus molotovo kokteiliu uztaisus ir siusti Baltarusija taikiem protestuotojam. Kad galetu sutriuskinti rusiska riausiu policija.ir visur pastatyt sava valdzia. Kordinacines tarybas tas. Is esmes revoliucinius komitetus naujos provakarietiskos demokratines valdzios. Kurioje nebutu rusu, su sukiu moskoleij na giliaku! Ziuriu zinais laukiu dziaugsmingu ziniu apie taikiu protestuotoju pergale ten. Demokratijos pergale. Baltarusiu kovos uz laisve pergale. Kad Lukasenka pabego i Rusija
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų