DIENOS PJŪVIS. Koronavirusas taps sezonine liga – kaip pasikeis mūsų gyvenimas?

Jau daugiau nei metus trunkant COVID-19 pandemijai ir gyvenant griežtų ribojimų ritmu vis garsiau svarstoma ne tik apie išsisėmusias karantino priemones, bet ir tai, kad koronavirusas ilgainiui greičiausiai taps į gripą panašia sezonine liga. Visgi ekspertai įspėja, kad iki to dar – nemažas kelias ir didelį vaidmenį čia turės pačios visuomenės elgesys.

Apie tai portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariu Antanu Matulu ir profesoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Portalas tv3.lt primena, kad vyriausiasis Jungtinės Karalystės patarėjas sveikatos klausimais Chrisas Whitty neseniai pareiškė, kad nėra realu visiškai sustabdyti koronaviruso atmainų plitimo uždarant sienas. Tuo metu ateityje į viruso sukeliamą ligą galimai bus žvelgiama kaip į sezoninį gripą.

Tada kalbinti specialistai sutinko, jog scenarijus, kad COVID-19 taps įprasta sezonine liga, neišvengiamas, ir tik laiko klausimas, kada tai nutiks.

Vis tik buvo pabrėžiama, kad koronavirusinė infekcija su gripu negali būti lyginama, o kasdieniame gyvenime bent kuriam laikui turėsime įprasti prie naujų normų.

JT Pasaulio meteorologijos organizacijos įkurta 16 ekspertų grupė taip pat atkreipė dėmesį, kad kvėpavimo takų ligos dažnai būna sezonines, „ypatingai gripo pliūpsniai rudenį ir žiemą, taip pat peršalimo simptomus sukeliantys koronavirusai vidutinio klimato zonose“.

„Tai suteikė peno prognozei, jog jei ji išsilaikys daug metų, COVID-19 taps aiškiai sezonine liga“, – sakė ekspertai.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
M
Marija
2021-04-26 13:09:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas ne taip??? Gripas visada buvo sezonine liga.
Atsakyti
0

d
dhdh
2021-04-26 13:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
niekada nuo sezoniniu gripu nesiskiepyjau ir vis dar sveikas
Atsakyti
-3

w
west
2021-04-26 13:11:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieks nepasikeis jie turi keisris
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų