DIENOS PJŪVIS. Kokių privilegijų gaus turintys imuniteto pasą?

Imuniteto pasas Lietuvoje galėtų atsirasti jau balandžio mėnesį ir suteiktų galimybę naudotis dalimi paslaugų, kurios šiuo metu užvertos. Tad kokių privilegijų gautų turintys imuniteto pasą?

Apie tai portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariu Eugenijumi Gentvilu ir ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėju Karoliu Žemaičiu.

Portalas tv3.lt primena, kad premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, jog dar diskutuojama dėl kai kurių jo taikymo detalių.

Kol vieni giria imuniteto paso idėją, jog jį turintys gyventojai galėtų turėti galimybes lankytis renginiuose, keliauti ir grįžti į iki karantino buvusį gyvenimą, kiti kritikuoja dėl galimos diskriminacijos ar duomenų saugumo.

Seimo vicepirmininkas ir Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas yra pastebėjęs, kad skiepų pasas negali sudaryti prielaidos žmonių rūšiavimui.

„Svarbu, kad neatsirastų dviejų klasių visuomenės, kad neatsirastų žmonių rūšiavimo ir duomenys būtų saugiai ir proporcingai naudojami tik tada, kada reikia. Kai yra būtinoji paslauga, tarkime nusipirkti vaistų, natūralu, kad tam turėtų teisę visi“, – dėsto V. Mitalas.

Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė svarstė, kad imuniteto pasas galėtų atverti duris į nebūtinąsias paslaugas bei pramogas. Taip gyventojų emocinė savijauta pagerėtų.

„Paso tikslas yra grįžti į normalų gyvenimą, sugrąžinti džiaugsmą ir geresnę emocinę savijautą. Aiškiausia sritis galimybių, kur matytume paso taikymą, tai būtų masiniai renginiai: koncertai, spektakliai, kinas, sporto varžybos su žiūrovais, o ne su iškirptais maketais“, – dėsto I. Pakarklytė.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE. 


Rašyti komentarą...
N
Nu
2021-04-19 15:17:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nemanau,kad turint ta popirgalį mano emocinė sveikata pagerės. Kokiam reik būt neišmanėliui,kad pasikliaut tokiais niekam nereikalingais dalykais... diskriminacija aukščiausio lygio...
Atsakyti
-1

D
Dalia
2021-04-19 14:42:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įvedus tokį pasą, jau automatiškai bus dalis privilegijuotų. Vaistas nusipirkti, čia ne privilegija, čia būtinybė. Žiauru.
Atsakyti
-3

N
N.p
2021-04-19 14:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia pasas jeigu jūs niekuo nežino apie mutaciją ir kiek laiko padės skiepas!!!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų