DIENOS PJŪVIS. Karantino atlaisvinimas – ar valdžia nepaleis situacijos iš savo rankų?

Vyriausybė ketvirtadienį posėdyje spręs dėl tolesnių karantino atlaisvinimų. Ministrų kabinetas trečiadienį pasitarime susitarė, kad per artimiausias dvi savaites galės darbą atnaujinti parduotuvės, barai, sporto klubai, teatrai ir kino teatrai, vykti renginiai su žiūrovais. Tokius sprendimus ministrų kabinetas priims tuomet, kai šalyje koronaviruso situacija negerėja. 

Apie karantino atlaisvinimus ir koronaviruso situaciją šalyje aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalbamės su LSMU profesoriumi Mindaugu Stankūnu ir profesoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Karantiną siūloma pratęsti iki gegužės 31 d.

Kaip trečiadienį pristatė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, siūloma nustatyti palengvinimus asmenims, kurie jau turi imunitetą. Pirmiausia, siūloma ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų artimus kontaktus, leisti lankyti ligonius ligoninėse, vykti į ekskursijas, ribojant asmenų skaičių.

Kita karantino atlaisvinimų grupė, anot A. Dulkio, susijusi su prekyba. Pasak ministro, ne visos veiklos iš karto savo duris, tai vyktų palaipsniui. Pirmiausia, būtų leidžiama dirbti visoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos centruose. Vėliau, anot ministro, veiklą galtų atnaujinti ir prekybos vietos turgavietėse.

„Be abejo, kiekvieną šitą sprendinį nutarime lydi atitinkamos arba ploto ribojimo, arba kitokios sąlygos“, – pažymėjo A. Dulkys.

Taip pat siūloma, kad savaitgaliais galėtų veikti tik maisto, veterinarijos, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.

Leistų dirbti kavinėms ir barams

Planuojama leisti vykdyti veiklą restoranams, kavinėms, barams nuo 7 iki 21 valandos, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, leidžiant sėdėti ne daugiau nei 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Atlaisvinimai laukia ir kultūros sektoriuje. Ribojant žiūrovų skaičių, siūloma leisti dirbti kino teatrams, scenos meno įstaigoms. Taip pat planuojama leisti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei 50 žmonių.

REKLAMA

Siekiant fizinio aktyvumo, siūloma leisti sporto renginius, veikti sporto klubams, užtikrinant papildomas saugumo priemones.

Abiturientai į klases grįžtų gegužės 3 d.

Pokyčiai laukia ir švietimo srityje. Siūloma, kad gyvose konsultacijose galėtų dalyvauti nebe 5, o 10 abiturientai. Nuo gegužės 3 d. siūloma leisti abiturientams grįžti į klases.

„Paskutinis dalykas, kad šiuo nutarimu peržiūrėtume ir pagal naujausius duomenis, atitinkamai sprendimo dieną, Vyriausybei priimant, mes peržiūrėtume savivaldybių sąrašą, kuriose gali būti nustatomos švelnesnis karantino režimo priemonės negu visoje šalyje“, – teigė A. Dulkys.

Šiuo metu draudžiami visi kultūros, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai, neveikia restoranai, kavinės (išskyrus maistą išsinešti) ir kitos maitinimo įstaigos, pasilinksminimo vietos, kazino ir lošimų punktai, taip pat sporto klubai, poilsio vietos, baseinai, teatrai ir kino klubai. 

Prekybos centruose negali veikti didžioji dalis parduotuvių arba jos veikia tik kaip prekių atsiėmimo punktai. Su apribojimais gali dirbti kirpyklos, grožio salonai, muziejai.


Rašyti komentarą...
M
Magdutė
2021-04-15 13:11:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano mama pasakė-užpiso jau ta tvarka
Atsakyti
-2

J
Jonas
2021-04-15 13:25:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką ta vyriausybė be turi iš viso savo rankose Vaikų darželis su vadove sena merga.
Atsakyti
-1

A
Arvis
2021-04-15 13:18:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekaip nedaeina. Ką vakarais ir savaitgaliais daugiau viruso???,kad negali dirbt?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų