Skvernelis nesupranta Vyriausybės logikos: karantiną atlaisvina, kai auga skaičiai

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis palaiko galimybių paso idėja, tačiau kritiškai atsiliepia apie Vyriausybės planus laisvinti karantiną. S. Skvernelio nuomone, tai yra pavėluoti sprendimai, jam klausimų ir kitos ministrų kabineto iniciatyvos.

„Galimybių pasas, aš manau, diskutuotinas ir teigiamai vertinu vienokį ar kitokį, noriu sakyti, dokumentą, bet neturėtų būti jis kažkoks biurokratizuotas popierius ar panašiai.

Turime suteikti galimybes, bent jau šitoje sudėtingoje situacijoje, žmonėms, žinant jų psichologinę būseną po tokio ilgo karantino, ir paslaugų verslams, kad būtų galima juos bent kažkiek paskatinti turėti klientų“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Kalbėdamas apie Vyriausybės planuojamus karantino atlaisvinimus, S. Skvernelis pažymėjo, kad atvejų skaičiai auga, tad reikėtų klausti Vyriausybės, kodėl ji nesilaiko savo patvirtino karantino atlaisvinimo plano.

„Kodėl patvirtinus strategiją, kuri visiškai nesutampa su tais skaičiais, kurie turėtų būti, ir kokia logika, kai augti pradėjo, daryti tuos veiksmus, kuriuos reikėjo daryti, kai situacija buvo stabilesnė ir skaičiai mažesni buvo.

Mes puikiai suprantame, kokie lūkesčiai visų žmonių. Ir tą būtų galima daryti, tą atlaisvinimą daryti, bet kaip minėjau, reikia nepamiršti, kad svarbu užtikrinti visas kitas būtinas sąlygas: saugumas, testavimas, vakcinavimas. O kalbant apie testavimą ir vakcinavimą čia matome didžiules problemas, kurios, panašu, kad niekaip nesisprendžia. Kažkodėl tai“, – teigė opozicijos lyderis.

S. Skvernelis teigė matantis nuolatinį blaškymąsi tarp vakcinavimo prioritetinių eilių, siunčiamos skirtingos žinutės.

„Pasižiūrėkite, kas vyksta Vilniaus savivaldybėje, kuri visada mokė Vyriausybę, ir mūsų, ir, pasirodo, dabartinę moko kaip reikia dirbti.

Kas vyksta prie savivaldybės vakcinavimo centrų, tai yra gėda. Žmonės būriuojasi, laukia eilėse, neišsaugomi saugūs atstumai. Toks chaosas, kuris įneštas su vakcinavimo planu ir strategijos neturėjimu, tikrai kelia abejonių“, – tvirtino S. Skvernelis.

REKLAMA

Pasak jo, abejonės sukeltos ir dėl politinių pasisakymų dėl vienos dėl vakcinų. S. Skvenerlis omenyje turėjo „Pfizer“ vakciną.

„Tiek tame pačiame lapelyje, kurį gauna kiekvienas atėjęs skiepytis, pasakyta visai kitaip, kokie turi būti skiepijimo periodiškumai ir tarpas. Tokie dalykai labai kenkia. Be vakcinavimo, be testavimo išeičių nėra“, – teigė S. Skvernelis.

Opozicijos lyderis stebėjosi, kad sveikatos įstaigose jau stinga apsaugos priemonių ir rezervas yra tuščias.

„Vėluojantys sprendimai kartais yra diskredituojantys. Kai buvo pirmasis šiltas savaitgalis, visi suprantame, kad buvo gerokai saugiau leisti atsidaryti lauko kavinėms, laikantis saugumo reikalavimų, <...> negu suvaryti tuos žmones į aikštes, į gatves ir nekontroliuojamai tą patį daryti“, – įsitikinęs S. Skvernelis.

Karantiną siūloma pratęsti iki gegužės 31 d.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo karantiną pratęsti iki gegužės 31 d. Planuojama keisti dalį karantino ribojimų. Duris galėtų atverti prekybos centrai, kavinės, kino teatrai, daugiau atlaisvinimų lauktų tų, kurie jau gavo vakciną.

Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, jog trečiadienį Vyriausybės pasitarime pristatyti ilgesnio laikotarpio siūlymai, jie bus tvirtinami ketvirtadienį rengiamame Vyriausybės posėdyje.

„Šiandien tiesiog bus tie siūlymai įvardyti ir siūlau iš principo sutarti, kad tie, kas klauso iš išorės, tie, kam tai yra aktualu, galėtų pagal tai planuoti savo veiklą“, – trečiadienį Vyriausybės pasitarime sakė premjerė.

Atsivertų prekybos centrai

Kaip pristatė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, siūloma nustatyti palengvinimus asmenims, kurie jau turi imunitetą. Pirmiausia, siūloma ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų artimus kontaktus, leisti lankyti ligonius ligoninėse, vykti į ekskursijas, ribojant asmenų skaičių.

Kita karantino atlaisvinimų grupė, anot A. Dulkio, susijusi su prekyba. Pasak ministro, ne visos veiklos iš karto savo duris, tai vyktų palaipsniui. Pirmiausia, būtų leidžiama dirbti visoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos centruose. Vėliau, anot ministro, veiklą galtų atnaujinti ir prekybos vietos turgavietėse.

REKLAMA

„Be abejo, kiekvieną šitą sprendinį nutarime lydi atitinkamos arba ploto ribojimo, arba kitokios sąlygos“, – pažymėjo A. Dulkys.

Taip pat siūloma, kad savaitgaliais galėtų veikti tik maisto, veterinarijos, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.

Leistų dirbti kavinėms ir barams

Planuojama leisti vykdyti veiklą restoranams, kavinėms, barams nuo 7 iki 21 valandos, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, leidžiant sėdėti ne daugiau nei 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Atlaisvinimai laukia ir kultūros sektoriuje. Ribojant žiūrovų skaičių, siūloma leisti dirbti kino teatrams, scenos meno įstaigoms. Taip pat planuojama leisti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei 50 žmonių.

Siekiant fizinio aktyvumo, siūloma leisti sporto renginius, veikti sporto klubams, užtikrinant papildomas saugumo priemones.

Abiturientai į klases grįžtų gegužės 3 d.

Pokyčiai laukia ir švietimo srityje. Siūloma, kad gyvose konsultacijose galėtų dalyvauti nebe 5, o 10 abiturientai. Nuo gegužės 3 d. siūloma leisti abiturientams grįžti į klases.

„Paskutinis dalykas, kad šiuo nutarimu peržiūrėtume ir pagal naujausius duomenis, atitinkamai sprendimo dieną, Vyriausybei priimant, mes peržiūrėtume savivaldybių sąrašą, kuriose gali būti nustatomos švelnesnis karantino režimo priemonės negu visoje šalyje“, – teigė A. Dulkys.

Šiuo metu draudžiami visi kultūros, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai, neveikia restoranai, kavinės (išskyrus maistą išsinešti) ir kitos maitinimo įstaigos, pasilinksminimo vietos, kazino ir lošimų punktai, taip pat sporto klubai, poilsio vietos, baseinai, teatrai ir kino klubai. 

Prekybos centruose negali veikti didžioji dalis parduotuvių arba jos veikia tik kaip prekių atsiėmimo punktai. Su apribojimais gali dirbti kirpyklos, grožio salonai, muziejai.


Rašyti komentarą...
C
Cha!
2021-04-15 10:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skvernelio nuostabai pritariu! Bet Šimonytė kažkodėl klauso Armonaitės:)))
Atsakyti
-8

N
Niekas
2021-04-15 10:23:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia nei Skverneliui nei kitiems kas turi logikos nesupras tik ekspertai iš dangaus nukritę nebent ir to klausimas
Atsakyti
-3

A
Ats.
2021-04-15 10:27:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ka daryti juk visam pasauly tokiu bukaprociu pilna ir streikuoja kad atlaisvintu
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (54)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų