Vyriausybė apsispręs dėl karantino: leistų veikti kavinėms, parduotuvėms, sporto klubams

Vyriausybė ketvirtadienio posėdyje ketina imtis reikšmingo karantino švelninimo. Planuojama leisti veikti prekybos centrams, abiturientams grįžti į klases, taip pat aptarnauti kavinių, restoranų klientus lauke.

Trečiadienį Vyriausybė pranešė, kad ketvirtadienio posėdyje svarstys pluoštą karantino pakeitimų. Pirmiausiai Sveikatos apsaugos ministerija siūlo pratęsti karantiną iki vasaros. Šiuo metu karantinas tęsiasi iki balandžio pabaigos.

Visi Vyriausybės numatomi karantino švelninimai įsigalios ne vienu metu, o per porą savaičių.

Švelnėjimas turintiems imunitetą

Kaip sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, siūloma, kad asmenys, turintys imunitetą nuo COVID-19, galėtų susitikti grupėse iki 10 asmenų. 

Taip pat jiems būtų leista lankyti gyventojus stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Būtų leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, ribojant asmenų skaičių.

Prekyba – išskyrus savaitgaliais

Pasak ministro, nuo balandžio 19 dienos būtų leidžiama veikti visoms parduotuvėms, įskaitant ir esančioms prekybos centruose, išskyrus tas, kurios įsikūrusios turgavietėse.

Vėliau, anot ministro, veiklą galėtų atnaujinti ir prekybos vietos turgavietėse.

„Be abejo, kiekvieną šitą sprendinį nutarime lydi atitinkamos arba ploto ribojimo, arba kitokios sąlygos“, – pažymėjo A. Dulkys.

Tiesa, nebūtinų prekių parduotuvės galėtų veikti tik darbo dienomis. Savaitgaliais veiktų tik maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.

Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad dalis atveriamų parduotuvių galės veikti nuo pirmadienio, balandžio 19 dienos, o dalis – nuo gegužės 3 dienos, pradžioje apribojant jų veiklą šeštadienį ir sekmadienį.

Kavinės ir barai – tik lauke

Planuojama leisti veikti viešojo maitinimo įstaigoms – restoranams, kavinėms, barams, tačiau tik nuo 7 iki 21 val. Užsisakytas maistas ir gėrimai galėtų būti vartojami tik prie atvirose erdvėse esančių staliukų ir tik po ne daugiau nei du asmenis, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

REKLAMA

Planuojama, kad maitinimo vietos veiklą galėtų pradėti nuo balandžio 22 dienos.

Atlaisvinimai kultūrai

Ribojant žiūrovų skaičių, nuo balandžio 19 d. siūloma leisti dirbti kino teatrams, scenos meno įstaigoms. Taip pat planuojama leisti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei 50 žmonių.

Siekiant fizinio aktyvumo, siūloma leisti rengti sporto renginius, veikti sporto klubams, užtikrinant papildomas saugumo priemones.

Abiturientai grįš į klases

Planuojama, kad nuo gegužės 3 d. abiturientai galės grįžti į klases mokytis kontaktiniu būdu. Taip pat siūloma, kad gyvose konsultacijose galėtų dalyvauti nebe 5, o 10 abiturientų. 

„Turėjome daug diskusijų tiek su gimnazijų asociacijos nariais, tiek su profsąjungomis, tiek su moksleivių sąjunga, nusprendėme siūlyti grąžinti abiturientus nuo gegužės 3-iosios į kontaktinį ugdymą, derinant kasdienį ugdymą su nuotoliniu ugdymu“, – posėdyje kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ji svarsto, kad kontaktinių pamokų galėtų būti apie pusė, o abiturientams prieš grįžtant bus „labai stipriai rekomenduojama“ atlikti greituosius antigeno testus. Ministerijos žiniomis, šiuo metu apie 45 proc. abiturientų yra pasiskiepiję nuo COVID-19, paskiepyta apie 60 proc. jų mokytojų.


Rašyti komentarą...
X
Xxl
2021-04-15 06:58:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Problema yra kad ministras neturi medicininio išsilavinimo ir negali atsakyti nei viena normalu klausima ir paaiškinti gyventojams medicininiu dalyku. Ir tai yra rimtas trukumas sios valdzios laikas dulkiui suprasti kad sedi ne savo rogese
Atsakyti
-3

T
Teisibe
2021-04-15 08:19:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sitai vyriausibei pats laikas jau butu laikas atcistatidinti nes ji neigali valditi sali kol daugiau neprivire nesamoniu :-)
Atsakyti
-4

M
Morta
2021-04-15 08:58:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dulkys absoliučiai nieko nenutuokia nei apie medicina, nei apie turgaus prekyba. Jam būtų ne pro šalį pasėdėti mokyklos suole, kad daugiau įgūdžių įgautų. O ne pilstytų iš tuščio į kiaurą.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų