Dulkys: kol kas „Johnson & Johnson“ vakcina liks sandėlyje papildyta 16.26 val.: leis trumpinti laiką tarp „Vaxzevria“ dozių

Lietuva kol kas nenaudos „Johnson & Johnson“ gamintojo „Janssen“ vakcinos.  Apie tai trečiadienį pranešė sveikatos pasaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis priminė, kad vakar į Lietuvą buvo pristatyta pirmoji 4800 „Janssen“ vakcinų dozių siunta, tačiau viešumoje pasirodė žinios apie tai, kad pats gamintojas laikinai stabdo vakcinos platinimą.

„Šiandien praktiškai Vyriausybės posėdžio metu mus pasiekė oficialus prašymas iš gamintojo, kad kol kas šią vakciną laikytume centriniame sandėlyje ir artimiausiomis dienomis būsime informuoti dėl tolesnio jos naudojimo“, – po Vyriausybės posėdžio pranešė sveikatos apsaugos ministras.

A. Dulkio teigimu, jokių planų nenaudoti šios vakcinos nebuvo: „Atvirkščiai, galvojome galbūt ją panaudoti vakcinuoti diplomatus, turime žmones, kuriems reikia išvykti į užsienį, tai, matyt, rinktumėmės, kažkokias tokias grupes, bet tas skaičius nėra didelis, tai matysime. Manau, per artimiausias dienas sulauksime žinių ir žinosime, ką daryti toliau.“

Svarsto dėl „Pfizer“ skiepo atidėjimo

Jis pridūrė, kad taip pat yra svarstoma galimybe antrąja vakcinos doze „Comirnaty“ vakcina skiepyti po ilgesnio nei 21 d. laikotarpio.

„Turime nepriklausomų ekspertų  nuomones, šiuo metu dirba ir mūsų specialistai, vertina administracinius, teisinio reglamentavimo aspektus ir artimiausiu metu, tikimės, kad priimsime atitinkamą sprendimą.

Noriu tik atkreipti dėmesį, kad jei nuspręstume prailginti vakcinaciją antrąja „Comirnaty“ vakcinos doze, atitinkamai galėtume suvakcinuoti didesnį skaičių žmonių“, – sakė jis.

Kaip patikslino ministras, jei būtų naudojamas 8 savaičių periodas, tai iki liepos pradžios būtų galima suvakcinuoti 1,5 mln. žmonių.

A. Dulkys kartu informavo dėl skiepijimo antrąją „Vaxzevria“ doze – asmenys gali būti skiepijami laike tarp 4 ir 12 savaičių.

REKLAMA

„Iki šiol rekomenduodavome laikytis 12 savaičių periodu, bet atsižvelgdami į kai kurių gyventojų grupių, švietimo įstaigų darbuotojų, abiturientų veiklos ypatumus, kad nesutaptų su egzaminavimo datomis, tad informavome, kad kai kuriais atvejais galima antrąją dozę skirti ir praėjus 4 savaitėms po pirmosios dozės“ – pranešė ministras.

Kaip nurodė jis, susitrumpinti laiką tarp pirmos ir antros dozės gali visi to pageidaujantys.

Pradėjo aiškintis galimus ryšius dėl kraujo krešulių

Portalas tv3.lt primena, kad toks sprendimas priimtas JAV vaistų reguliavimo tarnyboms saugumo sumetimais pristabdžius skiepijimą šia vakcina po pranešimų apie šešis retų kraujo krešulių susidarymo atvejus paskiepytiems pacientams Jungtinėse Valstijose.

Europos vaistų agentūra (EVA) dar penktadienį pranešė, kad pradėjo aiškintis galimus ryšius tarp „Johnson & Johnson“ vakcinos nuo koronaviruso ir neįprastų kraujo krešulių po pranešimų apie keturis atvejus, kurių vienas buvo mirtinas.

EVA nurodė, kad jos saugumo komitetas „pradėjo saugos signalo peržiūrą, kad įvertintų pranešimus apie tromboembolinius atvejus“, pasireiškusius žmonėms, kurie buvo paskiepyti šia vakcina.

Portalo tv3.lt kalbinti specialistai neatmetė galimybės, kad šią vakciną, pasitvirtinus galimoms rizikoms, gali ištikti „AstraZeneca“ likimas ir ja žmonės gali vengti skiepytis.

Be kita ko, nors džiaugtasi, kad šios vakcinos pakaks tik vienos dozės, kai kuriems faktas, jog pakanka vienos šios vakcinos dozės, neatrodo toks revoliucinis pranašumas galvojat apie tolimesnę perspektyvą ir apsaugą nuo koronavirusinės infekcijos.


Rašyti komentarą...
S
Str
2021-04-14 16:25:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tapsime visu šaliu eksperimentiniu vakcinu bandomaisiais triušiais ))) valdžia ploja rankom kad gauna ja veltui ir nurašo milijonus, tai parodo tiesiogiai kad žmogus šioje valstybėje vetros nuliui !!!!!!
Atsakyti
0

X
Xs
2021-04-14 16:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepriklausomi ekspertai nekūrė vakcinos,tai ir negali spręsti,kaip ją naudoti.Gamintojas darė bandymus ir aiškiai nurodė terminus.
Atsakyti
-1

K
KAUKE
2021-04-14 16:23:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
PRISIPIRKO SU...S
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų