DIENOS PJŪVIS. Kodėl Lietuva nelaukia Europos ir kuria savo imuniteto pasą?

Netrukus Vyriausybė turėtų patvirtinti galimybių, kitaip vadinamą imuniteto, pasą, tačiau jis sulaukia kritikos ne tik iš opozicijos, bet ir iš valdančiųjų. Vieni įžvelgia galimą diskriminaciją, kiti siūlo galimybių pasui skirtas jėgas ir pinigus investuoti ten, kur jų labiau reikia, kadangi netrukus dienos šviesą išvys ir europinis sertifikatas. Tad kodėl Lietuva nelaukia Europos ir kuria savo imuniteto pasą?

Apie tai portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariais Kaziu Starkevičiumi ir Luku Savicku.

Portalas tv3.lt primena, kad anksčiau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius teigė, kad mato galimybių paso būtinybę. Kaip jis komentavo naujienų portalui tv3.lt, dėl to dar sausio mėnesį jo vadovaujamas komitetas svarstė galimybių paso idėją. Tuomet Ekonomikos komitetas priėmė rekomendacinio pobūdžio nutarimą vystyti šią idėją.

„Pasižiūrėjome praktiką kitų šalių, norvegai tuo keliu jau ėjo. <...> Tik vėliau Europos Komisija nusprendė, kad bus toks pasas. Bet aš galvočiau, kad visiškai nesvarbu, kada atsiras Europos pasas, gerai, kad bus mūsų imuniteto ar žaliasis pasas“, – įsitikinęs K. Starkevičius.

Pasak jo, apie galimybių pasą kalbama jau seniai vien dėl to, kad šios idėjos įgyvendinimui buvo reikalingas kruopštus pasiruošimas, e. sveikatos sistemos pritaikymas imuniteto paso reikmėms.

„Juo labiau, kai dabar yra didelė dalis žmonių ir prasirgę, ir paskiepyti, būtų didesnis veiklų atsivėrimas. Galima pagalvoti ir apie kaimo turizmo atvėrimą, sanatorijų atidarymą, kurios dabar uždarytos ir gauna išmokas. Čia toks galimybių praplėtimas“, – tikino politikas.

K. Starkevičiaus nuomone, lietuviškas galimybių pasas ir europinis sertifikatas neprieštarauja vienas kitam.

„Mūsų toks paruošiamasis, o po to galėtų būti ir į vieną sujungta. <...> Investuoti [į galimybių pasą] tikrai verta“, – svarstė Ekonomikos komiteto pirmininkas.

Plačiau apie šią situaciją skaitykite VIlmanto Venckūno tekste, kurį rasite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ ŽIŪRĖKITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
A
Anūkėls
2021-05-04 12:54:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip lengviau savas kišenes prisikimšti, o kaip kitaip pasisavinsi.
Atsakyti
-1

R
R.
2021-05-04 12:57:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia eilinis pinigu ysisavinimas saviems. Ir baikit cia knist prota liaudziai.
Atsakyti
-1

S
Seniuks
2021-05-04 12:43:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad daugiau nubiretu pinigėlių į valdžios kišenės, štai ir visas atsakymas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų