DIENOS PJŪVIS. Kodėl dabar valdantieji keičia valstiečių alkoholio draudimus?

Valdantieji užsimojo pakeisti prieš ketverius metus valstiečių įvestus alkoholio ribojimus. Konservatorių, liberalų ir laisviečių akiratyje – amžiaus jauninimas, pardavimo laiko ilginimas ir reklamos atlaisvinimas. Netrukus planuojami pakeitimai keliaus į Seimo salę. Visgi ne visi koalicijos nariai pritaria laisvinimams ir tikina, kad alkoholio prekybą būtų galima reguliuoti dar griežčiau. Bet kodėl dabar valdantieji keičia valstiečių alkoholio ribojimus?

Apie tai portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariais Aurelijumi Veryga ir Eugenijumi Gentvilu.

Portalas tv3.lt primena, kad valdantieji dėl alkoholio ribojimų buvo sudarę darbo grupę.

„[Grupė] kaip ir baigė darbą, išskyrus, kad konservatoriai savo frakcijoje nesuderino. Mes savo frakcijoje ir Laisvės frakcija jau aptarė ir mūsų pozicijos sutampa. Konservatoriai dar turi duoti atsakymą“, – naujienų portalui tv3.lt teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Laisvės frakcijos narys Marius Matijošaitis vardijo pagrindinius numatomus pakeitimus.

„Vienas pagrindinių siūlymų – tai leisti prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 10 iki 20 val. kiekvieną savaitės dieną. Vyksta dar debatai, pratęsti iki 22 val. ir prailginti vakarinį laiką. Kaip žinia, rytinis laikas probleminiams vartotojams yra truputį jautresnis, pavojingesnis negu vakarinis“, – pasakojo politikas.

Kitas esminis siūlymas – alkoholį įsigyti, turėti ir vartoti galinčių asmenų amžių sugrąžinti ties 18 m. riba, kaip buvo iki Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pakeitimų.

„Taip pat leidžiamės redaguoti reklamos reguliavimą. Tai reiškia, kad leisti mokslinės, pažintinės informacijos sklaidą, taip pat nemokamą sklaidą socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse“, – pasakojo M. Matijošaitis.

Jo teigimu, taip pat diskutuojama, ar Rugsėjo 1-ąją panaikinti draudimą prekiauti alkoholiu.

„Pagal apklausų rezultatus matome, kad šitos iniciatyvos mes galimai nekeisime“, – tvirtino M. Matijošaitis.

„Žiniasklaidoje jau skelbta, kad neva darbo grupė siūlo, kad leisti prekybą degalinėse ar automobilinėse parduotuvėse. Mes to rimtai nesame svarstę ir tas nėra ant stalo“, – pridūrė jis.

Plačiau apie tai skaitykite Vilmanto Venckūno tekste: „Valdantieji planuoja laisvinti alkoholio draudimus: keistųsi amžius, pardavimo laikas ir reklama“

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-05-03 13:18:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
todėl kad alkoholio ir tabako akcizai papildys biudžetą ir galima bus atsiskaityti su partinių gaujų rėmėjais, todėl kad dauguma liberastų tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvauja versluose užsiimančiuose alkoholio ir tabako logistika, prekyba, gamyba, todėl kad blaivią Tautą sunku valdyti (Valančiaus blaivybės judėjimas buvo tikra rakštis caro subinėje).
Atsakyti
-1

L
Lietuvis
2021-05-03 13:09:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keičia dėl paprasto dalyko, reikia atdirbt už patekimą į valdžią, tai viskas kas pasakyta
Atsakyti
-2

G
Geicas
2021-05-03 13:32:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš noriu pisti neturiu įgūdžių pre moters tai padarykit vesnamius jo juk laisvės partijai kas ne šuts padaryti jų turėsit is byrka bizni
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų