DIENOS PJŪVIS. Kaip konservatoriai pertvarkys sveikatos apsaugos sistemą?

Vos spėjo pasibaigti Seimo rinkimai, dabartinių valdančiųjų ir ateinančiosios pozicijos atstovai jau spėjo susikirsti bene svarbiausiu šiuo etapu šaliai klausimu. Konservatorių lyderiams metant kaltinimus, neva duomenys dėl koronaviruso šalyje yra slepiami, ministras Aurelijus Veryga paragino greičiau rasti jo įpėdinį, kad galėtų dabartinę situaciją nušviesti kuo plačiau. Tad kaip konservatoriai pertvarkys sveikatos apsaugos sistemą?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su Seimo nare, konservatore ir kaip viena iš galimų kandidačių į sveikatos apsaugos ministrus minima Jurgita Sėjoniene.

Portalas tv3.lt primena, kad dar rinkiminę naktį iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) būstinės pasigirdo pirmieji prioritetai stojus prie valdžios vairo. Partijos lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad pirmiausia imtųsi tikrinti koronaviruso duomenis.

„Paprasčiausiai mes negauname informacijos, ji pateikiama arba labai formali, arba labai ribota. Jei rinkėjų pasirinkimas kryptų į pokyčius, pirmiausia, tie pokyčiai prasidėtų nuo informacijos susirinkimo, kokia yra reali padėtis Lietuvoje, ką mes skaičiuojame ir kiek mes galime pasitikėti tais skaičiais, norėtumėme, kad ir mes, ir visuomenė žinotumėme tikrąją tiesą“, – kalbėjo jis.

Ši kritika nepraslydo po ministro A. Verygos akis. Jis pirmadienį vakare viešai išreiškė prašymą nustoti kritikuoti atliekamus veiksmus, be to, paragino greičiau surasti naująjį sveikatos ministrą.

Kaip rašė A. Veryga, dabartinė kritika, atkeliaujanti iš opozicijos, nepadeda valdyti pandeminės situacijos šalyje.

„Kreipiuosi į Jus su prašymu ir paraginimu baigti bereikalingą konfrontaciją ir pasakojimus, kad daroma ne tas ir ne taip. Situacija blogėja ne tik Lietuvoje, bet ir praktiškai visoje Europoje. Jei būtų stebuklingas sprendimas, neabejoju, kad kur nors jis jau būtų pritaikytas.

Deja, jo nėra ir teks labai sunkiai bei intensyviai dirbti, ieškant dar niekam nežinomų sprendimų. Iki šiol besitęsiantis konfrontavimas nepadeda valdyti situacijos, kai visuomenėje toliau sėjamos abejonės „dėl statistikos“, dėl priimamų karantino valdymo priemonių ir pan.

REKLAMA

Tad siūlau baigti niekam nereikalingą konfrontaciją ir niekur nevedančią priešinančią retoriką dėl koronaviruso, kuris plinta visame pasaulyje“, – rašė A. Veryga.

A. Veryga užsiminė ir apie naujo ministro paieškas, esą, išrinkus naują atstovą, jį galėtų supažindinti su dabartine Covid-19 situacija šalyje.

„Kviečiu kuo greičiau apsispręsti, kam naujojoje Vyriausybėje bus patikėtas sveikatos apsaugos ministro postas. Pažadu, kad tam žmogui padėsiu detaliai susipažinti su situacija, supažindinsiu su veikiančiomis institucijomis, štabo veikla, priemonėmis, kad pradėjus darbą nereikėtų nerti kaip į šaltą vandenį ir bandyti susiorientuoti prarandant brangų laiką“, – dėstė jis.


Rašyti komentarą...
v
vovka
2020-10-28 13:18:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš kur išdygo Sėjonienė? Kažkaip per 4 m. jos nei vaizdelio nesimatė, nei balselio nesigirdėjo. Valdžia pasikeitė - išdygo nesėta ...
Atsakyti
-4

l
lietuvė
2020-10-28 15:45:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik ne Sejonienė ! Ta mažasmegenė višta visai pribaigs Lietuvos sveikatos apsaugą . Neaišku kokiais keliais iškilusi . O gal tai ir yra konservatorių tikslas išnaikinti lietuvių tautą ?
Atsakyti
-5

J
Jonkelis
2020-10-28 13:47:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar gabriui rūpi Lietuva tikrai kad ne
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų