DIENOS PJŪVIS. Ką Lietuvai reiškia Bideno pergalė JAV prezidento rinkimuose?

Jungtinės Amerikos Valstijos pasirinko – prezidento rinkimus laimėjo demokratas Joe Bidenas. Išrinktasis JAV prezidentas jau žengė pirmuosius žingsnius, pradėdamas pasirengimą po 73 dienų perimti šalies vairą. O ką Joe Bideno pergalė reiškia Lietuvai?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su TSPMI vadove Margarita Šešelgyte.

Portalas tv3.lt primena, kad dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas vis dar atsisako pripažinti pralaimėjimą ir toliau bando sėti abejones rinkimų rezultatais.

D. Trumpo rinkimų štabas imasi teisinių žingsnių užginčyti balsavimo rezultatus keliose valstijose, nors nepaaiškėjo jokių faktų, kad būta didesnio masto pažeidimų, galėjusių paveikti rezultatus.   

R. Giuliani televizijos „Fox News“ laidai „Sunday Morning Futures“ sakė, kad D. Trumpo komanda pirmadienį Pensilvanijoje apskųs teismui pareigūnus „dėl pilietinių teisių pažeidimo, nesąžiningų rinkimų organizavimo ir valstijos rinkimų įstatymų pažeidimų“.     

„Pirmasis ieškinys bus Pensilvanijoje, antrasis – Mičigane arba Džordžijoje, o per savaitę turėtume pateikti juos visus“, – sakė D. Trumpo advokatas.

Savo poziciją šiuo klausimu pareiškė ir JAV pirmoji ponia Melania Trump, sekmadienį tviteryje parašiusi: „Amerikos žmonės nusipelno sąžiningų rinkimų. Turi būti suskaičiuotas kiekvienas teisėtas, o ne neteisėtas balsas.“ 

J. Bideno aukšto rango patarėja Symone Sanders sekmadienį televizijos CNN laidoje „State of the Union“ pareiškė, kad D. Trumpo komandos teisiniai skundai yra „jokio pagrindo neturinti teisinė strategija“. 

Demokratų kandidatas surinko beveik 74,6 mln. amerikiečių balsų ir užsitikrino 279 Rinkikų kolegijos narių balsus, o D. Trumpas – 70,4 mln. balsų ir 214 rinkikų balsų.  

J. Bidenas taip pat pirmauja Arizonoje, deleguojančioje 11 rinkikų, ir Džordžijoje, turinčioje 16 rinkikų. Jei laimės abiejose valstijose, J. Bidenas bus užsitikrinęs 306 Rinkikų kolegijos narių balsus – tiek pat, kiek 2016-aisiais turėjo D. Trumpas, įveikęs Hillary Clinton.   

Tik du respublikonų senatoriai – Mittas Romney ir Lisa Murkowski – pasveikino J. Bideną su pergale. 

Atstovų Rūmų narys demokratas Jamesas Clyburnas iš Pietų Karolinos sakė, kad Respublikonų partijai tenka atsakomybė įtikinti D. Trumpą, kad metas pripažinti pralaimėjimą.   

M. Romney, per D. Trumpo apkaltos teismą balsavęs už tai, kad jis būtų pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo valdžia, sakė, kad prezidentas galiausiai „susitaikys su tuo, kas neišvengiama“.

Jutos senatorius pridūrė, jog „norėtų, kad pasaulis matytų oresnį pasitraukimą, tačiau tokia jau šio žmogaus natūra“.   

Visą pokalbį su TSPMI vadove rasite laidoje „Dienos pjūvis“, esančioje straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-11-09 18:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zopa.....
Atsakyti
0

R
Real
2020-11-09 21:28:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
mūsų 6 ekspertai jau kai ką pastebėjo ir pasakė : pakilo juanio kursas, taigi.manoma, Bidenas nesusitvarkys su Kinija, o ši agresyviai eis pirmyn. Bidenas žada sumažinti lengvatas JAV skalūnų bizniui, todėl neišvengiamai kils naftos kainos, dujų, elektros. Kils Rusija. O jos agresyvumas yra tiesiogiai proporcingas naftos kainai
Atsakyti
0

I
Iz Trampa
2020-11-09 17:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne visi...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų