DIENOS PJŪVIS. Ar tankesnis bankomatų tinklas lietuvius paskatins atsisakyti grynųjų?

Užsimoję uždrausti grynaisiais pinigais mokėti atlyginimus, seimūnai žada priversti Lietuvos bankus pristatyti daugiau bankomatų. Įvairių frakcijų nariai jau po metų reikalaus, kad daugumai gyventojų nuo namų bankomatas būtų ne toliau kaip už 5 kilometrų. Bet ar tankesnis bankomatų tinklas lietuvius paskatins atsisakyti grynųjų?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariais Mykolu Majausku ir Valiumi Ąžuolu. 

Portalas tv3.lt primena, kad bankomatų ir bankų skyrių Lietuvoje kasmet mažėja ir retokai šiuo metu atrodo vietos, kur didžiausi keturi bankai dar suteikia galimybę išsigryninti pinigus. Nors komercinių bankų asociacija deklaruoja, kad vidutiniškai lietuviui iki bankomato reikia važiuoti iki 16 kilometrų, pasišovusių uždrausti mokėti atlyginimus grynaisiais pinigais politikų tai netenkina.

Seimūnai rengiasi keturiems didžiausiems komerciniams bankams užkrauti prievolę pristatyti bankomatų ten, kur jų nėra, ypač regionuose. Seimo komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas teigia: „Matydami bankų pelnus, ribotą konkurenciją, neabejoju, kad jie turės pakankamai resursų, kad toks bankomatų tinklas Lietuvoje veiktų prieinamas ir kokybiškas visiems piliečiams.“

Pagal Seime registruotą Bankų įstatymo pataisą, mažiausiai 95 procentams gyventojų bankomatas turės stovėti ne toliau kaip už 5 kilometrų, 2 procentams iki 10 km, ir 3 procentams dar toliau.

Bankomatų plėtros projektą jau pasirašė apie pusšimtis parlamentarų. Tačiau opozicija perspėja, kad pristatyti bankomatų maža, dar būtina įpareigoti bankus juos reguliariai pildyti pinigais.

Valstietis Valius Ąžuolas sako: „Teoriškai bus bankomatai, bet atėjęs nerasi pinigų. Akmenės rajone jei ateini pensijų, atlyginimų dieną, bankomatas tuščias. banko paaiškinimas – retai važiuojame papildyti pinigų, ten 3–5 dienas pinigų nėra. Gali ir taip atsitikti, teoriškai bus, praktiškai – ne.“

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2021-05-18 15:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nelogiška ,nes nematysi parduotuvėse kortelės likučio.
Atsakyti
0

P
Paulius
2021-05-18 16:14:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Logiška, kad prisidėtų prie krūvos reikalavimų, dėl kurių nauji bankai net nebesvarsto LT vykdyti veiklos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų