DIENOS PJŪVIS. Alkoholio ribojimų pakeitimai – jau Seime: ar valdantieji nubrauks valstiečių įvestą tvarką?

Prekybos alkoholiu pataisos jau nugulė Seime. Pataisų iniciatoriai registravo pasiūlymus ilginti prekybos alkoholiu laiką ir alkoholio gaminius parduoti asmenims ne nuo 20, o nuo 18 metų, priklausomai nuo alkoholio stiprumo. Taip pat alkoholio gaminiams siūloma švelninti reklamos apribojimus. Tad ar valdantieji nubrauks valstiečių įvestą tvarką?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariais Andriumi Bagdonu ir Aurelijumi Veryga.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad valdančiųjų sudaryta darbo grupė dėl alkoholio apribojimų pataisų baigė darbą ir trečiadienį įregistravo savo pataisų projektą Seime.

Alkoholio kontrolės įstatymo pataisose siūloma keisti tai, ką praėjusioje kadencijoje savo ruožtu pakeitė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Liberalų sąjūdžio frakcija Seimui pateikė Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriais būtų atšaukiami nepagrįsti draudimai dėl alkoholio reklamos ir prekybos laiko bei siūloma sumažinti amžių nuo kurio leidžiama vartoti alkoholį, priklausomai nuo svaigalų stiprumo: nuo 18 metų – iki 15 proc. stiprumo alkoholinius gėrimus, o stipresnius – nuo 20 metų.

Vienas projekto iniciatorių, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas sako, jog dalis šiuo metu galiojančių alkoholio draudimų yra pertekliniai ir nelogiški.

„Turime atšaukti nelogiškus draudimus, ribojančius mūsų piliečių ir verslų teises. Pertekliniai draudimai didina šešėlinę alkoholio prekybą ir neprisideda prie to, kad turintys priklausomybę gautų tinkamą pagalbą“, – pranešime sakė A. Bagdonas.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
.
...
2021-06-16 12:47:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau mažiau geriančių moksleivių buvo, ir vėl nori nugirdyti, tai parduokime nuo gimimo jėtus, koks skirtumas, tegul vaikai eina pirkti sau alkoholio, gi jie žmonės...
Atsakyti
0

R.G.
2021-06-16 13:10:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš vis tą alkoholį uždrausti. Nuo jo tik bėdos žmonėms. Žmonės gert neišmoko su saiku.
Atsakyti
-1

V
Viskas normaliai
2021-06-17 00:54:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man nėr skirtumo, kas negeria ar geria su galva nesvarbu ar bus visą parą prieinamas alkoholis ar tik 5val. O kas geria pripirks iš anksto ir vsio ir jūsų ribojimas tampa beprasmis. Dėl amžiaus nuo 18, jei imti viską, tada pradedame tarnauti,
balsuoti, gimdyti ir nuo 20.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų