Parengtos alkoholio ribojimų pataisos: ketina ilginti prekybos laiką, parduoti jaunesniems

Prekybos alkoholiu pataisos jau nugulė Seime. Pataisų iniciatoriai registravo pasiūlymus ilginti prekybos alkoholiu laiką ir alkoholio gaminius parduoti asmenims ne nuo 20, o nuo 18 metų, priklausomai nuo alkoholio stiprumo. Taip pat alkoholio gaminiams siūloma švelninti reklamos apribojimus.

Valdančiųjų sudaryta darbo grupė dėl alkoholio apribojimų pataisų baigė darbą ir trečiadienį įregistravo savo pataisų projektą Seime.

Keistųsi pardavimo laikas ir amžius

Alkoholio kontrolės įstatymo pataisose siūloma keisti tai, ką praėjusioje kadencijoje savo ruožtu pakeitė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Liberalų sąjūdžio frakcija Seimui pateikė Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriais būtų atšaukiami nepagrįsti draudimai dėl alkoholio reklamos ir prekybos laiko bei siūloma sumažinti amžių, nuo kurio leidžiama vartoti alkoholį, priklausomai nuo svaigalų stiprumo: nuo 18 metų – iki 15 proc. stiprumo alkoholinius gėrimus, o stipresnius – nuo 20 metų.

Vienas projekto iniciatorių, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas sako, jog dalis šiuo metu galiojančių alkoholio draudimų yra pertekliniai ir nelogiški.

„Turime atšaukti nelogiškus draudimus, ribojančius mūsų piliečių ir verslų teises. Pertekliniai draudimai didina šešėlinę alkoholio prekybą ir neprisideda prie to, kad turintys priklausomybę gautų tinkamą pagalbą“, – pranešime sakė A. Bagdonas.

„Visi pilnamečiai piliečiai turi turėti tokias pačias teises – daugiau nei keista, jei asmuo gali dirbti, mokėti mokesčius, vairuoti automobilį, būti pašauktas į karinę tarnybą, susituokti, tačiau savo vestuvėse negali išgerti taurės šampano“, – pridūrė A. Bagdonas.

Kaip rašoma naujoje Alkoholio kontrolės įstatymo redakcijoje, svaigalų pardavimo laikas būtų suvienodintas visomis savaitės dienomis – nuo 10 iki 20 val. Taip pat, siūloma panaikinti ir perteklinius alkoholio reklamos ribojimus.

(Pastaba: prieš tai Liberalų sąjūdis skelbė, kad prekybos alkoholiu laikas bus keičiamas nuo 8 iki 22 val., tačiau pranešimą pataisė nuo 10 iki 20 val.)

Akivaizdu, kad valdantieji apsisprendė nesugrąžinti alkoholio gaminių į degalines – šio pasiūlymo pataisose nėra.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad prieš ketverius metus Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) paskelbus, kad esame labiausiai prasigėrusi tauta pasaulyje, dabar skaičiai skelbia, kad šio titulo Lietuva atsikratė.


Rašyti komentarą...
L
Lt
2021-06-16 09:13:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad taip liberalai skubėtų su pataisomis dėl minimalaus atlyginimo kėlimu. Skaudu žiūrėti kaip užsiima ne tuom kuom šaliai būtina.
Atsakyti
-11

P
Patyres
2021-06-16 09:18:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siūlau leist pirkt nuo 7 metų, vaikas grįždamas iš mokyklos parneštų. Vaikai stiprių nemėgsta, tai laiką nustatinėt pagal stiprumą nereikia.
Atsakyti
-14

A
Asta
2021-06-16 09:12:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu tai bus tik pirmyn...Alkoholikų šalis.
Atsakyti
-24

SKAITYTI KOMENTARUS (44)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų