• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie fronto linijos esančiuose Ukrainos Bachmuto ir Avdijivkos miestuose padėtis pasidarė kritinė. Ten netyla mūšiai, o ukrainiečių pajėgos sako, kad rusų puolimą su „Wagner“ smogikais atlaikyti vis sunkiau. Iš pavojingiausių vietovių tenka skubiai evakuoti savimi negalinčius pasirūpinti žmones.

Prie fronto linijos esančiuose Ukrainos Bachmuto ir Avdijivkos miestuose padėtis pasidarė kritinė. Ten netyla mūšiai, o ukrainiečių pajėgos sako, kad rusų puolimą su „Wagner“ smogikais atlaikyti vis sunkiau. Iš pavojingiausių vietovių tenka skubiai evakuoti savimi negalinčius pasirūpinti žmones.

REKLAMA

Tačiau nuostolių patiria ir okupantai. Anot Zelenskio, jų kasdien žūsta šimtai, o pasidavę ukrainiečiams sako, kad rusų karo vadai jų gyvybių nevertina – tiesiog laiko patrankų mėsa.

Ukrainos policijos pareigūnai atvyksta į Bachmutą evakuoti savimi pasirūpinti negalinčių žmonių: „Vakar buvo apšaudymai? – Taip, vakar. Ir šiandien ryte.“

Aplink Bachmutą nerimstant mūšiams, žmones pareigūnai veža į saugesnes vietoves – nepalieka jų likimo valiai.

„Žmones išvežame iš pačių pavojingiausių Bachmuto vietų. Evakavome moterį, jos nevaikštantį vyrą ir su jais gyvenusią 82-ejų senolę. Gyvenimo sąlygos čia siaubingos. Nėra elektros, šildymo“, – kalba pareigūnas Pavlo Dyachenko.

REKLAMA
REKLAMA

Avdijivka – būtent aplink šiuos miestus dabar vyksta nuožmiausi mūšiai, į kuriuos įsitraukę ir privačios Rusijos smogikų grupuotės „Wagner“ kovotojai.

REKLAMA

„Situacija labai sudėtinga. Patys girdite, kad vyksta nuolatinės kovos ir susirėmimai. Mūsų pozicijos nuolat bombarduojamos, o miestas apšaudomas“, – pasakoja Ukrainos kovotojas Maksym Morozov.

Ukrainos gynėjai sako, kad padėtis čia kiekvieną dieną darosi vis sunkesnė. Atremti priešo puolimą vis sunkiau ir sunkiau.

„Nepaisant mūsų didvyriškos gynybos, priešas turi neabejotiną pranašumą karių skaičiumi ir artilerijos atžvilgiu“, – teigia M. Morozov.

REKLAMA
REKLAMA

Avdijivkoje šiuo metu likę tik apie 2000 žmonių – vos apie 10 procentų čia gyvenusių iki karo pradžios. Žmones čia retai pasiekia net ir humanitarinė pagalba, o Ihoris tvirtina esąs vienintelis ten likęs medikas savanoris.

„Kiek reikės ir kol čia Ukraina, padėsiu. Aš palaikau ryšį su „Kyjivas 1“ batalionu. Su vaikinais mes padedame vieni kitiems. Jei, neduok Dieve, ištiks bėda, mes visi kartu išvyksime. Bet būsiu čia iki galo“, – sako medikas savanoris Ihor Glotov.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos prezidentas sako, kad vien vakar okupantai apšaudė daugiau nei pusšimtį gyvenviečių skirtinguose regionuose. Tačiau V. Zelenskis žada, kad pristatytos naujos Vakarų parūpintos oro gynybos sistemos padės geriau gintis.

„Ukrainos dangaus apsauga, žinoma, nėra šimtaprocentinė, bet pamažu judame savo tikslo link. Šiandien galime teigti, kad pastaruoju metu paaštrėjęs Rusijos raketų ir dronų teroras lėmė tik tai, kad pasaulis sureagavo – atsakė nauja pagalba Ukrainai“, – teigia Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Daugiau nei 20 rusų Luhansko srityje patys pasidavė Ukrainos kariams: „Mes tris paras nevalgėme, negėrėme. Gulėjome šlapiuose apkasuose.“

Ir skundžiasi jie ne tik gyvenimo sąlygomis: „Savi į savus šaudo.“

Sako supratę, kad karo vadams į jų gyvybę nusispjauti: „Iš karto meta į priešakinę liniją. Tiesiog kaip mėsą.“

Pasidavusiųjų liudijimai ir vaizdai tik patvirtina V. Zelenskio žodžius, kad okupantų nuostoliai mūšiuose dėl Donbaso – milžiniški.

REKLAMA

„Donecko sritis išlieka didžiausios okupantų beprotybės epicentru – kasdien jų miršta šimtais. Žemė prie ukrainiečių pozicijų tiesiog nusėta okupantų kūnais...“, – sako V. Zelenskis.

Tačiau į frontą dar tik siunčiamus mobilizuotus rusus Kremlius ir toliau motyvuoja tokiais koncertais ir propaganda plauna smegenis. Pasak V. Putino, 50 tūkstančių į karinę tarnybą pakviestų rusų jau kariauja Ukrainoje, 80 tūkstančių yra „specialiosios karinės operacijos zonoje“, o likusieji mokymų poligonuose: „Tėvynę myliu. Šaudau gerai. Maitina gerai. Atostogų nenoriu. Šlovė oro desantininkams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O praėjusią savaitę Kyjive viešėjusiam Baltųjų rūmų patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Jake'ui Sullivanui dabar tenka aiškintis, kodėl Jungtinės Valstijos nenutraukė ryšių su Rusija. „Wall Street Journal“ skelbia, kad J. Sullivanas pastaruoju metu esą ne kartą kalbėjosi su V. Putino patarėju užsienio politikos klausimais Jurijumi Ušakovu ir Rusijos saugumo tarybos vadovu Nikolajumi Patruševu.

„Aš ne kartą sakiau, kad turime bendravimo kanalų su aukšto lygio Rusijos Federacijos atstovais. Tai darėme, kai reikėjo išsiaiškinti galimus nesusipratimus ir stengtis sumažinti riziką bei sumažinti tokių katastrofų tikimybę kaip galimas branduolinio ginklo panaudojimas“, – kalba JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jakeás Sullivanas.

REKLAMA

Parodomasis A. Lukašenkos spektaklis. Jis demonstruoja, kaip ruošiasi žiemai ir skaldo malkas. O susirinkusi minia ploja savo diktatoriui. A. Lukašenka tradiciškai prisimena ir neva šąlančius europiečius: „Europiečiams skaldysi malkas.“

Žada nemokamai šildyti Europą: „V. Putinas pažadėjo jiems grūdų nemokamai, o mes jiems malkų...“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų