Dalis tautiečių rizikuoja: šluoja bilietus į egzotines šalis

Šalį kaustant karantinui ir daugeliui žmonių sunkiai galint kišti nosį iš namų, dalis tautiečių rizikuoja – leidžiasi į egzotines keliones. Kol vieni norą keliauti savyje tramdo, kiti keliauja. Tautiečiai netgi šioms šventėms jau spėjo iššluoti bilietus į egzotines šalis, o populiariausios kryptis – tolimieji kraštai – Maldyvai, Meksika. Pamatykite, kaip atostogauja ir pramogauja viruso nepaisantys lietuviai svečiose šalyse.

Kelionių ekspertas, žurnalistas Žygimantas antrojo karantino metu nusprendė kelti sparnus iš Lietuvos ir vėl pradėti mėgautis kelionėmis. Šiuo metu Žygimantas smagiai leidžia dienas ir naktis Karibuose.

„Atvykau vienam mėnesiui, tikėdamasis pabėgti nuo griežtų karantino sąlygų Lietuvoje. Ir prastos situacijos apskritai. 9 milijonų saloje atvejų yra panašiai kaip Lietuvoje ir žmonės taip smarkiai nepanikuoja. Ypač saugiai jaučiuosi kurorte, kur esu dabar, jis uždaras į jį bet kas negali patekti“, – sako kelionių ekspertas Žygimantas Barysas.

Kad patektų į Karibus, kelionių ekspertui teko pasistengti labiau nei įprastai ne pandemijos laikotarpiu. Reikia susitvarkyti daugiau dokumentų, skristi su persėdimais ir per keletą šalių ir oro uostų. Atvykus į oro uostą Karibuose, turistams tikrinama temperatūra ir, jei viskas gerai, keliautojai paleidžiami į viešbučius.

„Visur yra kruopščiai dezinfekuojami paviršiai. Netgi jūsų lagaminas atvykus į viešbutį bus išpurkštas specialiais chemikalais ir dezinfekuotas. Kaukių dėvėjimas yra panašus, kaip ir Lietuvoje. Jas prašoma dėvėti viešose vietose, kur yra daugiau žmonių, bet nei baseine, nei būnant pliaže tų kaukių dėvėti nereikia“, – pasakoja Ž. Barysas.

O prieš savaitę iš kelionės po Meksiką ir Jungtines Valstijas grįžęs kaunietis Mantas pasakoja, kad kelionių alkį jau buvo sunku kęsti, tad susiradęs skrydžių bilietus su draugu ėmė ir išskrido.

REKLAMA

„Tikrai buvau labai pasiilgęs kelionių. Pusę metų nekeliavau nuo pirmo karantino, nes grįžau prieš pat pirmą karantiną. Stogas važiavo nuo sėdėjimo vietoje. Ir plius pamačiau, kad jau nuo rugsėjo mėnesio daug šalių atidarinėja sienas“, – teigia kaunietis Mantas Bertulis.

Mantas sako, kad Meksikoje žmonių saugumu nuo koronaviruso labai rūpinamasi. Ir baimės keliauti jis nejautė.

„Turistinės vietos vis tiek gana lankomos, bet kiek pašnekėjau su vietiniais, tai nėra tie skaičiai, kurie buvo prieš metus ar prieš dvejus. Ženkliai kritę, tas pats viešbučių užimtumas“, – kalbėjo M. Bertulis.

Ica piramidė – vienas labiausiai lankomų objektų pasaulyje. Mantas sako, kad įprastai tokie vietoje be aplink nesiburiuojančių turistų nuotrauką vargiai butų įmanoma pasidaryti, tačiau šiuo metu žmonių kur kas mažiau. Tad tai vertina kaip pliusą, keliaujant pandemijos metu.

O iš nuostabiųjų Maldyvų neseniai sugrįžo ir kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius. Ir atskleidžia, kaip bebūtų keista, ankščiau viena brangiausių laikyta kelionė, prasidedanti bene nuo tūkstančio eurų, dabar – bene pati populiariausia ir tarp lietuvių. Ir esą šventinį laikotarpį praleisti ten šansų jau beveik nėra, kadangi skrydžius pandemijos metu oro linijos praretino, o šventiniu laikotarpiu visi jie – iššluoti.

„Panoro kažkur išvykti. Ir karantiną praleisti svetur. Labai daug žmonių domėjosi ilgesnės trukmės kelionėmis tam, kad galėtų dirbti iš užsienio. Pakankamai svarbu buvo, ar bus geras interneto ryšys. Ar galės kartu su savo vaikais, prisėdę prie kompiuterio prisijungti prie mokyklos ir pamokų, ar galės tvarkytis savo darbus“, – sako kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Koronavirusas Maldyvų salas palietė labai nežymiai, todėl, anot Makaliaus, – ten galima jaustis saugiai, nors, žinoma, rekomendacijų žmonės vis tiek laikosi.

REKLAMA

„Ne, Maldyvuose nesijaučia įtampos visiškai. Ten buvo per visą laiką užfiksuoti keturi atvejai toje saloje, kur aš gyvenau. Išskyrus tai, kad žmonės dėvėdavo kaukes, saugojosi, bet visa kitą buvo labai gerai“, – pasakoja R. Širvinskas-Makalius.

O kainos į tokias egzotines keliones dabar esą sumažėjusios, pasakoja „AirGuru" kelionių agentūros atstovas.

„Kalbant apie Maldyvus, tai dėl ko dabar lietuviai renkasi, nes kainos ir kokybės santykis yra gerokai geresnis nei buvo ankščiau. Tai, tarkim, už tą pinigų sumą, kur ankščiau neužtekdavo geram viešbučiui, kas yra labai svarbu vykstant į tokią šalį, tai kainos yra atpigusi“, – teigia „AirGuru“ atstovas Justas Albertynas.

Populiariausios tautiečių atostogų kryptis šiuo metu: jau minėti Maldyvai, Meksika, Kanarų salos ir net Kuba.


Rašyti komentarą...
M
Mara
2020-12-20 16:06:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ieškojimas mirties, nėra ko girtis, kad dundukai
Atsakyti
-11

I
Ina
2020-12-20 16:07:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet jie sugrįš ir dar nežinia kąą parsiveš ar parveš...
Atsakyti
-9

I
Ina
2020-12-20 16:07:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet jie sugrįš ir dar nežinia kąą parsiveš ar parveš...
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų