Budistų vienuolis įkūrė neeilinę prieglaudą: prižiūri pitonus ir nuodingas kobras

Neabejotinai esate girdėję apie šunų ar kačių prieglaudas. O apie gyvačių? Jums nepasigirdo. Mianmare vienas budistų vienuolis įkūrė namus ir milžiniškiems pitonams, ir nuodingosioms kobroms.

Budistų vienuolis Wilatha prie savęs glaudžia milžinišką pitoną. Tačiau rūpinasi jis ir daugybe kitų gyvačių – net nuodingosiomis kobromis. Vienuolis prieš penkerius metus įkūrė gyvačių prieglaudą, tad jei ne Wilatha, šios gyvatės tikriausiai jau būtų nebegyvos. Mianmare klesti juodoji egzotinių gyvūnų rinka. Iš čia gyvatės nelegaliai išvežamos daugiausia į Tailandą ir Kiniją, kur iš jų gaminami patiekalai ar medicinos preparatai. Visgi vienuolis sako, kad žudyti gyvačių negalima – tai užtraukia nelaimę bent kelioms kartoms – ir kuria joms čia tikrą gyvačių rojų.

„Kas rytą patikrinu, kaip jos jaučiasi, kokia jų būklė. Iš pat širdies gelmių jaučiu, kad čia mano sūnūs ir dukros“, – sako vienuolis Wilatha.

Kita istorija – smalsi raudonoji panda Ichiha, kuri zoologijos sode pirmą kartą pasirodo jos apžiūrėti atėjusiems lankytojams. Ichiha čia ne viena, o su savo patinėliu Popo. Pora čia atvyko ši Japonijos. Šešerių metų itin retos raudonosios pandos Čilėje gyvena jau nuo kovo. Tačiau kadangi šalyje dėl koronaviruso zoologijos sodai buvo uždaryti, jomis iki šiol grožėjosi tik zoologijos sodo darbuotojai. Jie, beje, labai tikisi, kad ši pora netrukus turės ir palikuonių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų