Brazilijoje – paleontologų džiaugsmas: rado iki šiol neatrasto plėšriojo dinozauro fosilijas

Net ir po kelių šimtų milijonų metų dinozaurų pėdsakus galime aptikti ir šiandien. Brazilijoje, Palo Santo regione, Monte Alto tyrėjai aptiko fosilijas, kurios priklauso iki tol neidentifikuotam dinozaurui.

Monte Altasas yra laikomas viena turtingiausių radinių vietų kai kalbame apie dinozaurų fosilijas. Čia esančioje akmeningoje papėdėje tyrėjai rado fosilijas, priklausančias iki šiol neatrastam dinozaurui – Kurupi Itaata‘i.

Paleontologai nustatė, kad tai mėsėdžių rūšis, klajojusi prieš septyniasdešimt milijonų metų.

„Tarp radinių yra dubens kaulai, trys slanksteliai ir dar kiti, kurių mums dar nepavyko nustatyti. Su atpažintomis dalimis buvo atlikta filogenetinė analizė – tai leido nustatyti gyvūno rūšį, nustatyti, kad tai dar neatrastas gyvūnas“, – teigė paleontologas Fabiano Vidoi. 

Atkurtas modelis padeda geriau įsivaizduoti tokį gyvūną, kuris buvo maždaug penkių metrų ilgio, pasižymėjo tvirtomis kojomis, trumpomis rankomis ir standžia uodega.

„Kai buvo gyvas, jis buvo maisto grandinės viršūnėje, tai – plėšrūnas“, – tvirtino F. Vidoi.

Kasinėjimo darbai Monte Alte vyksta nuo 2012 metų. Kurupi Itaata modelį, jo suakmenėjusias liekanas lankytojai galės gyvai pamatyti Monte Alto paleontologijos muziejuje. 

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-10-12 13:06:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
lieka tik sulaukti įrodymo kad anas irgi pederastas arba lesbietė buvo .....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų