Bidenas paskelbė ambicingą masinio vakcinavimo planą

100-tas milijonų skiepų nuo koronaviruso per pirmas 100-tą darbų dienų. Tokį ambicingą masinio vakcinavimo planą žada įgyvendinti išrinktasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Joe Bidenas.

Savo piliečius nuo koronaviruso pradėjus skiepyti britams, valdžios atiduoti nenorintis Donaldas Trumpas pareiškė, kad Amerika nuo jų neatsiliks.

Išrinktasis prezidentas Joe Bidenas vis ryžtingiau bando imtis savo pareigų. Trečiadienį jis pristatė savo kovos su koronavirusu komandą ir žada vos inauguruotas sausio 20-tą neregėtais mastais pradėti vakcinuoti amerikiečius.

„Ši komanda padės gauti mažiausiai 100 milijonų COVID vakcinų injekcijų į amerikiečių rankas per pirmąsias 100 dienų“, – sako išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas.

Didžioji Britanija masinį gyventojų skiepijimą kompanijų „Pzifer“ ir „BioNTech“ vakcina nuo koronaviruso vakar pradėjus britams, amerikiečiai atsilikti nenori. Dar vakar šalies Maisto ir vaistų administracija palankiai įvertino šios vakcinos tyrimų rezultatus. Manoma, kad skubos tvarka leidimas ją naudoti gali būti išduotas jau rytoj, o masinis skiepijimas prasidės jau kitą savaitę.

„Atsižvelgiant į mūsų pateiktų duomenų patikimumą, manau, kad jie balsuos palankiai“, – pasakoja „Pfizer“ vadovas Albert Bourla.

Apie masinius skiepus prakalbo ir Donaldas Trumpas, akivaizdžiai nenorintis nusileisti Joe Bidenui. D. Trumpas planuoja iki sausio vidurio paskiepyti 24 mln. amerikiečių ir net pasirašė įsaką, turinti užtikrinti, kad amerikiečių kompanijos gaminančios vakciną pirmiausią ją turės pardavinėti Amerikai, o ne kitoms šalims.

„Mes turime puikias kompanija ir dirbame su visu pasauliu. Vos po kelių minučių pasirašysiu vykdomąjį aktą užtikrinti, kad šalies valdžia teiks pirmenybę vakciną skirti Amerikos piliečiams prieš ją siunčiant į kitas šalis. Jeigu reikės, esu pasiruošęs, įvesime Gynybos produkcijos planą, tačiau manome to neprireiks“, – teigia JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

REKLAMA

Koronaviruso padėtis už Atlanto išties prasta. Susirgimai kasdien vidutiniškai siekia 200 000 naujų atvejų, o mirčių skaičius nepaliaujamai artėja prie 300 000. Todėl manoma, kad D. Trumpas ilgai menkinęs koronavirus padarinius, skambiais vakcinavimo planais bando sumažinti žalą savo administracijos reputacijai. Rinkimuose nusileidęs Trumpas ir toliau nepripažįsta varžovo pergalės praėjusį mėnesį įvykusiuose rinkimuose.

Turėsime pamatyti, kieno bus sekanti administracija nes mes laimėjome neapsisprendusiose valstijose“, – kalbėjo D. Trumpas.

Tačiau prezidento bandymai įrodyti, neva rinkimai buvo suklastoti vis labiau bliūkšta. Po virtinės įvairiuose šalies teismuose atmestų D. Trumpo komandos skundu prisidėjo ir Aukščiausias šalies teismas. Jis vakar atmetė respublikonų prašymą blokuoti balsų patvirtinimą rinkimų pergalę Bidenui lėmusioje Pensilvanijos valstijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų