• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tada per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,36 mln. žmonių.

COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tada per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,36 mln. žmonių.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ apie tai kalbiname sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

Pakilo užsikrėtimų COVID-19 skaičius, skelbiama, kad epideminį sergamumo lygį pasiekė 26 savivaldybės, kaip vertinate šią situaciją?

Turime dvejus metus patirties ir nerimo, todėl natūralu išgirdus bet kokį skaičių galvoti, ar bus kokie nors ribojimai. Priminsiu, kad per pandemiją nemažai išmokom, svarbiausią dalyką padarėme – didžioji dalis gyventojų pasiskiepijo, todėl tai sukuria kitokią aplinką. 26 savivaldybėse turime sergamumo skaičius, pasiekusius jūsų minėtą lygį – tai yra maždaug 70 proc. Lietuvos žmonių. Tačiau mes žiūrime į akumuliuotus skaičius, tai reiškia, kad kartu ir į gripą, ir į COVID-19. Yra svarbu ir tai, kas vyksta su hospitalizavimu, kokia situacija yra intensyviojoje terapijoje ir reanimacijoje.

Turime kitus puikius rodiklius, kur skaičiai yra valdomi – hospitalizuotų žmonių skaičiai svyruoja nuo 150 iki 200, labai svarbi riba būtų, jei kalbėtume apie tūkstančius. Kalbant apie intensyvią terapiją ir reanimaciją, mūsų skaičiai yra nuo 8 iki 15, sveikatos sistemai kritinė riba yra 250.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos sistema nejaučia išskirtinio nesuvaldomo srauto. Viskas yra mūsų rankose, skiepykimės tiek nuo gripo, tiek nuo COVID-19, nes tie mirčių ar intensyvios terapijos atvejai beveik visada yra vyresnio amžiaus žmonių arba tų, kurie nesiskiepijo.

REKLAMA

Kiek noriai dabar žmonės skiepijasi nuo COVID-19?

Skiepijasi mažiau, bet šiais metais išaugęs yra skiepijamasis nuo gripo. Net turėjom situacijas, kada svarstėme, ar reikia dar papildomai užsakyti skiepų, ar tarp gydymo įstaigų padaryti perskirstymus. Pats asmeniškai esu pasiskiepijęs ir nuo gripo, ir nuo COVID-19, bet yra žmonių, kurie suserga ir negali skiepytis. Manau, kad žmonės sąmoningai valdo tą procesą ir džiugina, kad galime galvoti apie kitas problemas.

Visą pokalbį pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Kada pagaliau pats Dulkys atsiribos nuo sveikatos sistemos griovimo ir kreipsis psichiatro konsultacijos?
Mūsų žurnaliūgos tiesiog nenustygsta klausinėdami, ar bus ribojimai, ar bus ribojimai, ar bus ribojimai? Prisimenu per pandemiją, vis nenustygo, kodėl lauke nėra kaukių, matyt prekybininkai pamokėdavo.
tie, kam buvo komplikacijos, ta dalis populiacijos išmirė ir komplikacijų tapo mažiau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų