Antanina COVID-19 rimtumu patikėjo tik susirgusi: „Tai yra žiauri liga“

Aurelijui Verygai didžiausiu koronaviruso židiniu virtę Raseiniai kelia dvejopus jausmus. Prasidėjus karantinui, Sveikatos apsaugos ministras džiaugiasi, kad vietos gyventojai pagaliau pradėjo rimčiau vertinti COVID-19 grėsmę, aktyviau testuojasi mobiliame patikros punkte. Tačiau gerą naujieną temdo bloga. Verygai pikta, kad vietos valdžia visiškai nesusitvarko su Blinstrubiškių globos namais, nesugeba rasti reikalingų gydytojų.

Įsigaliojus karantinui Raseiniuose, gyventojų mažai, bet visus juos akylai stebi sustiprintos pareigūnų pajėgos. Policija prižiūri, ar vietos gyventojai laikosi taisyklių.

„Ir, kad žmonės nesibūriuotų viešose vietose, ir kad kaukes dėvėtų viešose vietose. Į visus kreipiam dėmesį vienodai“, – sako policijos atstovas Artūras Košikas.

„Policijos pareigūnai jau nuo vakar pradėjo darbą, ir jaučiasi važiuojant, atskiruose vietose matyti, ir prasilenkiant, ir budint matome, žodžiu, jaučiasi, kad yra karantinas“, – pasakoja savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla.

Skirtingai nei pavasarį, kai karantino metu buvo visiškai uždarytas Nemenčinės miestas, Raseiniuose gyventojų judėjimas nėra ribojimas. Kol kas pareigūnai kelių neblokuoja. Bet prižiūri, kad savizoliacijoje esančių raseiniškių nekištų nosies iš namų.

Policija pradėjo kelis ikiteisminius tyrimus dėl taisyklių nesilaikymo,  dauguma gyventojų karantino paiso, tačiau be kaukių vaikštančių vis dar yra. Visgi, panašu, kad žmonės  išgirdo raginimus eiti profilaktiškai tirtis mobiliame patikros punkte.

„Ne vieną dieną kalbėjom ir raginom gyventojus registruotis testavimuisi. Ne vieną kartą minėjom, kad aktyvumas buvo labai mažas gyventojų. Dabar jau galim pasidžiaugti, kad bent jau pirmasis mobilusis punktas praktiškai užsipildo“, – teigia sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Tuo Verygos pagyros savivaldybei ir baigėsi. Sveikatos apsaugos ministras niršta, kad Raseinių rajono savivaldybė pati nesusitvarkė su didžiausiu ir jautriausiu COVID-19 židiniu, Blinstrubiškių socialinės globos namais, kur kelis šimtus senjorų prižiūri vos keli gydytojai.

REKLAMA

„Yra skandalinga, kad per pusantros savaitės savivaldybėje, kuri turi savo ligoninę, turi savo pirminės sveikatos priežiūros centrą neatsirado gydytojų, kurie galėtų nueiti į socialinės globos įstaigą ir įvertinti pacientų būklę“, – kalbėjo A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija pati surado reikalingą personalą susitarę su Kauno klinikomis, kurios pradėjo reguliariai siųsti gydytojus į Blinstrubiškes.

„Ten jau vyko komanda medikų ir jie vyksta kitomis dienomis. Važiuos ir savaitgalį vertinti pacientų būklės, bet kaip ir sakau, labai blogas pavyzdys. Aš noriu dar kartą paraginti savivaldybę nepamiršti savo pareigų ir noriu tikrai kreiptis į administraciją ir į merą. Jūsų ekstremalių situacijų komisija dabar turi dirbti 24/7 rėžimu“, – sako A. Veryga.

Verygai pikta, kad dalis ne tik Raseinių, bet ir visos Lietuvos gyventojų vis dar tiki melu, mano, kad COVID-19 liga išgalvota. Šį mitą bando sugriauti Kelmės rajone Kryžbarko kaime gyvenanti koronavirusu užsikrėtusi pensininkė Antanina. Senjorė atvirauja, ligos rimtumu įsitikino tik tada, kai susirgo pati.

„Nebuvau ir aš tvarkingas tikėtojas. Kadangi aš esu astmatikė, mane kaukė užsmaugdavo, trūkdavo oro, akiniai rasodavo. Piktybiškai šitaip nedariau, bet progai pasitaikius aš kaukę nusiimdavau. Negalima to daryti. Tegul žmonės patikti, tai yra tokia žiauri liga, toks žiaurus gyvenimas su šita liga“, – pasakoja COVID-19 serganti Antanina Vrubliauskienė.

Lietuvoje kasdien nauji COVID19 atvejai skaičiuojami triženkliais skaičiais. Per vakar užfiksuotos dar 133-ys infekcijos. Daugiausia – 56-i nauji atvejai rasti Kauno apskrityje, 42 Vilniaus, 13 Šiaulių, devyni Klaipėdos apskrityje.


Rašyti komentarą...
A
Ana
2020-10-09 21:16:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunkesne gripo forma,kuriai sugalvojo pavadinima covid-19,juk gripo virusas mutuoja kasmet
Atsakyti
-2

n
nu
2020-10-09 22:01:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir as sirgau tik kovo menesi ,labai ilgai ir sunkiai ...nejuokinga buvo...
Atsakyti
-1

A
Ana
2020-10-09 22:14:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suprantu,tikrai nejuokinga,sirgau ir as,bet nereikia visas mirtis suversti covidui,kaip daro valdzia ir tuo naudojasi,nuo gripo irgi mirsta zmones,tik ne visiems istiria,suprast reikia,jokios panikos nereikia,betgi protingiesiems proga pasipinigaut
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų