Antanas Valionis apie ES ateitį: esame kryžkelėje

Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras ir diplomas Antanas Valionis pastebi, jog šiuo metu svarbiausias uždavinys Europai  – kuo greičiau pažaboti koronaviruso pandemiją, tačiau po jo visu rimtumu vėl iškils ES ateities klausimas.

„1990 metais Lietuva, paskelbusi nepriklausomybę, gerai suprato koks trapus jos savarankiškumas. Savo nepriklausomybę mes galėjome užtikrinti tik Euroatlantinėse struktūrose – ES ir NATO. Valstybės politikai, nesvarbu kairieji ar dešinieji, vieningai siekė šios svarbiausio tikslo. Ir pasiekė. ES narystė įjungė Lietuvą į europinių vertybių kultūrinę erdvę, sukūrė ekonomines galimybes pašalinti atsilikimą. Tačiau tai – jau istorija, kurioje ir mes, Lietuva, aktyviai dalyvaujam“, – naujus Europos Sąjungai kylančius iššūkius įžvelgia diplomatas.

Valionio teigimu, kryžkelėje atsidūrusios Europos bendrystei didžiausią grėsmę kelia ne tik Didžiosios Britanijos atsiskyrimas, bet ir Centrinės Europos valstybių požiūris į ES.

„Britanija pasitraukė – dar Vinstonas Čerčilis kalbėjo, jog Britanija turi būti ne Europoje, bet su ja. Šią mintį įgyvendino vienas didžiausių V. Čerčilio gerbėjų, dabartinis Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Džonsonas. Tuo tarpu Centrinės Europos valstybės Vengrija ir Lenkija linkusios naudotis finansinėmis galimybėmis, kurias teikia ES, tačiau vertybes supranta kitaip nei vakariečiai“, – padėtį bendrijoje analizuoja A. Valionis.

Daugiau apie grėsmes ir iššūkius Europos Sąjungoje žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
E
Ema
2020-05-08 09:07:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar Ozolas pasake, Kad
Lietuvos laisve ir nepriklausomybe - yra skiringi dalykai". Mes pasirinkom laisve, o ne nepriklausomybe. Ta laisve ir laisvaja rinka tuoj pasinaudojo didieji sukciai, sitaip sunaikindami Lietuva ir didziausias jos vertybes. Netekome ne tik nepriklausomybes, bet ir visu savo turtu. kurie buvo prichvatizuoti.
Dabar mes tokie niekam nereikalingi. Nebent nato bazems statyti.
Atsakyti
-2

B
Bevarde
2020-05-10 16:15:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rupinkimes statyti savo sali, jos uki, statykime savas gamyklas, kurkime savas kompanijas, investuokime savoje salyje, o ne isvezinekime kapitala, neapvaginekime savo krasto ir jo zmoniu, kad bedoje ir savas kaukes turetume, ir vaistus, ir vakcina sugebetume gamintis, uztat ismoksline saugokim kiekviena lietuvi, vertinkim intelektualus, kurkit vietines laboratorijas ir skatinkime musu mokslo inovacijas, sustatykit viska i savas vietas, nustokit perstis del lovio ir valdzios, rietis ir skaldytis, sugrazinkit Lietuva liztuviams, kad jie noretu sugrizti ir kurti, statyti ir vaikus gimdyti savam kraste. Gal pagaliau atsikvoses, ataus uzkaite galvos ir uzmigusi sazine. Gal prareges apake, ir prades girdeti apkurte.... Tada ir LIETUVAI NEREIKS BIJOTI KRYZKELIU
Atsakyti
-1

a
atsakymas
2020-05-08 09:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad barbarai islamistai- sutinku. Kad liberaliskas istvirkimas - sutinku. Bet prie ko cia Lietuva ir Rusijos KGB. Nebent su kokiu lansbergiu, grybauskaite ar anusauku? Reikia tik melstis, kad VSD netaptu KGB lietuviska. O gal jau tapo?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų