• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonės renkasi protarpinį badavimą dėl galimybės greitai numesti nereikalingus kilogramus. Tačiau protarpinis badavimas turi ir kitų naudų: mažina diabeto grėsmę, kraujospūdį, suteikia daugiau energijos.

Žmonės renkasi protarpinį badavimą dėl galimybės greitai numesti nereikalingus kilogramus. Tačiau protarpinis badavimas turi ir kitų naudų: mažina diabeto grėsmę, kraujospūdį, suteikia daugiau energijos.

REKLAMA

TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ daktaras Alvydas Unikauskas išskyrė 5 klaidas, dėl kurių laikantis protarpinio badavimo ne visada gaunami norimi rezultatai.

Nekeičiami nevalgymo intervalai

Svoris, laikantis protarpinio badavimo, gali nekristi, jei nekeičiami nevalgymo intervalai. 

„Kai mes visą laiką vienodą laiko tarpą nevalgome, mūsų organizmas galiausiai suvokia, kas vyksta ir pereina į taupymo režimą – ima kaupti atsargas. Norint numesti svorio, svarbu kaitalioti intervalus – vieną dieną nevalgote 12 valandų, kitą – 17, o tada valgote normaliai“, – pataria A. Unikauskas.

Tiesa, specialistas priduria, tik pradėjus laikytis protarpinio badavimo pirmas kelias savaites galima laikytis stabilaus intervalo tarp nevalgymų. Taip organizmas greičiau pripras prie naujo režimo.

REKLAMA
REKLAMA

Neilginimas nevalgymo intervalas

Antsvorio atsikratyti bus sunkiau, jei nebus ilginami nevalgymo intervalai.

„Jeigu svoris sustoja kristi arba jis netgi pradeda augti, siūlyčiau imti ir nevalgyti, pavyzdžiui, 48 arba bent 36 valandas. Tokį metodą patariu praktikuoti bent kartą į mėnesį – taip perkraunamas organizmas“, – teigia profesorius.

REKLAMA

Vengiama aliejaus ir natūralių angliavandenių

Laikantis protarpinio badavimo neverta vengti tikro, nerafinuoto aliejaus, natūralių angliavandenių.

„Užėjus alkio jausmui patariu suvalgyti gabaliuką sviesto. Tai jokios žalos organizmui nepadarys. Suvalgius sviesto už 10 minučių alkio jausmas dings ir vėl jausitės gerai“, – sako A. Unikauskas.

Vartojami toksiški produktai

Norint numesti svorio svarbu ne tik nevalgymo intervalai, o ir valgių metu suvartojami maisto produktai. Rekomenduojama atsisakyti toksiškų produktų – dirbtinių saldiklių, sintetinių maisto priedų, hidrintų riebalų. Gydytojas pataria atverti detoksikacijos kanalus – apsilankyti pirtyje, nusišveisti odą ir vengti vidurių užkietėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Nedaromos pertraukos

Norint, jog protarpinio badavimo metu kristų svoris, svarbu daryti pertraukas. Pasak specialisto, geriausia protarpinio badavimo laikytis mėnesį ar du, o pastebėjus, kad teigiamas efektas dingo ir svoris nebekrenta – daryti keleto savaičių pertrauką.

Kaip teisingai laikytis protarpinio badavimo sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.00 val. per TV3!

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų