Aiškėja daugiau apie Covid-19 sirgusį nužudytą vyrą: jo užsikrėtimas siejamas su kitais židiniais

Po atokvėpio, kai tris dienas fiksuota vos po vieną naują COVID-19 atvejį, specialistai tikėjosi sulaukti dienos, kai naujai užsikrėtusiųjų išvis nebus. Visgi sulaukė priešingų naujienų. Epidemiologai praneša apie 7 susirgimus pastarąją parą. Net penki jų – įvežtiniai iš užsienio. O vienas atvejis nustatytas jau po mirties. Koronavirusas rastas savaitgalį nužudyto senolio organizme. Dabar tiriami ir įtariamieji, ir įvykio vietoje dirbę pareigūnai.

Tris dienas iš eilės Lietuvoje buvo fiksuojama tik po vieną naują COVID-19 atvejį. Deja, džiuginanti serija nutrūko. Praėjusios paros duomenimis – koronavirusas nustatytas septyniems asmenims. Penki jų – įvežtiniai. Tad nuo birželio pradžios į mūsų šalį jau atvyko 33 infekuoti žmonės.

Šįsyk du tautiečiai grįžo iš Švedijos, trys iš Ukrainos. Pastarieji – bendradarbiai, Lietuvos sieną Lazdijuose automobiliu kirtę birželio 27 dieną. Asmenys tyrėsi profilaktiškai, simptomų nejaučia. Kol kas nustatyti keturi su jais sąlyti turėję žmonės, vienas jų vis dar Ukrainoje.

„Asmenys, kurie grįžo iš Švedijos, dirbo toje pačioje įmonėje. Grįžo keltu per Ventspilį, vėliau važiavo automobiliais. Vienas į Anykščių rajoną izoliuotis, o kitas į Klaipėdos miestą. Asmenys izoliavosi ir ypač asmuo Anykščių rajone, išvis neturėjo salyčių Lietuvoje su kitais asmenimis, bent pirminiais duomenimis. Na, o Klaipėdos mieste turėjo du sąlyčius šeimoje“, – sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Ginreta Megelinskienė.

O štai vienas vietinis atvejis nustatytas jau po mirties. Paaiškėjo, kad COVID-19 rastas šeštadienio vakarą Vilniaus rajone, Buivydžių kaime, greičiausiai peiliu, nužudyto pagyvenusio vyro organizme. Įvykio vietoje dirbo mažiausiai penki pareigūnai, keli greitosios pagalbos medikai, taip pat buvo sulaikyti net keturi asmenys.

Dabar aiškėja, kad didžiausią riziką užsikrėsti turėjo pagrindinė įtariamoji, 1948 metais gimusi moteris. Ji šiandien buvo išvežta tirtis. Vilniaus rajono centrinės poliklinikos atstovai patikina, kad žmogžudystės vietoje dirbę jų kolegos buvo su respiratoriais, akiniais bei pirštinėmis, o šį trečiadienį buvo ir profilaktiškai tiriami – jų atsakymai neigiami.

Policijos pareigūnai kol kas nuo kitų kolegų neizoliuoti, vis dar vyksta epidemiologinis tyrimas.

„Vienam pareigūnui nustatyta didelė rizika, keturiems pareigūnams, įvertinta, kad buvo maža rizika, kadangi buvo patikslinta informacija. Jiems yra atliekami profilaktiniai tyrimai. Taip pat yra tiriami ir kameroje kartu buvę asmenys“, – pasakoja G. Megelinskienė.

Anot jos, kad atvejis Buivydžių kaime tiriamas platesniu mastu, mat jis gali turėti sąsajų su dviem apskrityje anksčiau skelbtais židiniais.

REKLAMA

Per vakar dieną COVID-19 nustatytas ir Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centro darbuotojui. Pasak epidemiologų, šis asmuo greičiausiai užsikrėtė ne šioje sveikatos priežiūros įstaigoje, mat daugiau sergančių ten nėra.

Epidemiologinio tyrimo metu identifikuoti keturi didelę užsikrėtimo riziką turėję jo kolegos, dar šeši – mažą.  Su darbuotoju sąlyti turėjo ir 17 pacientų. Nors jų ėminiuose koronaviruso nerasta, į skyrių nauji pacientai kol kas nepriimami.

Iš viso Lietuvoje nuo koronaviruso dar gydomi aštuoni žmonės, du iš jų yra reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Iš viso mirė 78 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų