Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Afganistane dirbantys žvalgybininkai praneša, kad Talibanas pradeda susidorojimą su NATO ir Amerikai talkinusiais vietiniais. Talibai sudaro priešininkų juoduosius sąrašus, grasina jiems ir jų šeimos nariams.

Afganistane dirbantys žvalgybininkai praneša, kad Talibanas pradeda susidorojimą su NATO ir Amerikai talkinusiais vietiniais. Talibai sudaro priešininkų juoduosius sąrašus, grasina jiems ir jų šeimos nariams.

REKLAMA

Kovotojai Afganistane jau nušovė ir Vokietijos „Deutsche Welle“ žurnalisto giminaitį. Tuo metu prie Kabulo oro uosto toliau auga įtampa. 

Nuolatiniai šūviai prie Kabulo oro uosto, išsigelbėjimo laukiančių žmonių, rodos, jau net smarkiai nestebina. Savo laimės bilieto į oro uostą laukiantys afganistaniečiai jau net nesupranta, iš kurios pusės kartais skrieja kulkos. Talibai šaukia skirstytis, amerikiečiai – nelipti ant barikadų.

Deja, kartais kulkos skrieja ne tik į orą, bet ir kliudo žmones. Afganistaniečiai desperatiškai net kūdikius perduoda amerikiečių kariams per pjaunančia viela sustiprintą tvorą.

REKLAMA

Iš Kabulo oro uosto šią savaitę bėgdami nuo Talibano jau išskrido daugiau nei 18 tūkst. žmonių. JAV valstybės departamentas skelbia smarkiai didinantis į Kabulą skubančių lėktuvų skaičių ir plečiantis ratą žmonių, kuriuos planuoja išgelbėti nuo mirtino pavojaus. Pentagonas praneša, kad talibai jau kišasi į evakuacijos procesą, tikrina į oro uostą keliaujančius žmones, įrengia patikrinimo postus.

Pentagono atstovas Johnas Kirby teigia: „Aiškiai pasakėme Talibanui, kad į bet kokį mūsų žmonių ar operacijos oro uoste puolimą bus stipriai atsakyta. Kol kas susidūrimų su mūsų kariais nebuvo. Bet gauname pranešimų apie tai, kad talibai trukdo afganistaniečiams patekti į oro uostą.“

REKLAMA
REKLAMA

Lietuviams talkinę vertėjai su šeimomis kol kas vis dar Afganistane – mūsų politikai kol kas nepraneša, kad rado būdą kaip juos apsaugoti ir išgabenti.

Talibai jau pradėjo susidorojimą

O priežasčių gelbėti gyvybes tik daugėja. JT žvalgybininkų ataskaita atskleidžia, kad talibai jau pradėjo susidorojimo su oponentais kampaniją. Amnestiją priešams garsiai žadantys talibai esą elgiasi atvirkščiai – sudaro juoduosius priešų sąrašus, eina nuo namų prie namų, nuo durų, prie durų ir ieško NATO ir JAV talkinusių žmonių.

Ieško dirbusių Afganistano kariuomenėje, policijoje ir žvalgyboje. Grasina jų šeimoms susidorojimu pagal šariato teisę. JT ataskaitoje skelbiama, kad žmonėms Afganistane gresia kankinimai ir egzekucijos.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterres tvirtina: „Turi būti galimybė evakuotis be problemų, pavojuje esantys žmonės privalo turėti galimybę išvykti. Ši teritorija neturi tapti teroristinių veiksmų arena.“

JT sulaukia ir vis daugiau pranešimų apie prieš moteris vykdomą smurtą, nors talibai žada joms visokeriopas teises.

REKLAMA
REKLAMA

Talibano atstovas Suhailas Shaheenas sako: „Žinoma, moterys eina į darbus, eina į turgų, dalyvauja visuomenės gyvenime. Yra skirtingi hidžabo tipai, jos gali pasirinkti pagal aplinkybes.“

Apie susidorojimus jau skelbia ir vokiečių žiniasklaidos gigantai „Deutsche Welle“. Praneša, kad talibai nušovė Vokietijoje šiuo metu esančio vieno jų Afganistano žurnalisto giminaitį, kitą rimtai sužalojo. Likę šeimos nariai spruko. Kratos vykdomos ir pas kitus žurnalistus Afganistane.

Beje paaiškėjo, kad sprukdamas nuo Talibano pirmadienį įsikibęs į amerikiečių lėktuvą ir nuo jo nukritęs užsimušė Afganistane žinomas jaunas futbolininkas – 19-metis nacionalinės komandos narys Zakis Anwaris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų