Žmonijos kasdienybę negrįžtamai pakeitę „pirmieji kartai“ internete

Kada pirmą kartą parašėte elektroninį laišką ar tapote Facebook nariu? Šiandien daugelis mūsų be interneto teikiamų privalumų neįsivaizduoja savo gyvenimo, nors visa tai dar prieš kelis dešimtmečius buvo tikras stebuklas.

Businessinsider.com skelbia 14 labiausiai žmonijos kasdienybę pakeitusių „pirmųjų kartų internete“.

1. Pirmąjį elektroninį laišką 1971 m. išsiuntė Rayus Tomlinsonas. Testavimui skirtą laišką vyras adresavo sau, jame parašydamas jokios reikšmės neturintį tekstą QWERTYIOP.

2. Pirmasis spam'as arba kitaip vadinamas nepageidaujamas elektroninis laiškas, brukalas pirmą kartą buvo išsiųstas 1978 m. gegužės 3 dieną 393 žmonėms.

3. Pirmuoju interneto domenu laikomas Symbolics.com, kuris buvo įregistruotas 1985 m. kovo 15 d. Dabar jis naudojamas kaip istorinis puslapis, primenantis apie istorinę datą.

4. Pirmasis internetinis puslapis buvo sukurtas 1991 m. rugpjūčio 6 d. Jame buvo talpinami įvairūs dokumentai.

5. Pirmoji internete patalpinta nuotrauka buvo pusiau komišką programą atliekančios merginų grupės „Les Horrible Cernettes“. Ją patalpino interneto išradėjas Timas Burnersas Lee.

REKLAMA

6. Pirmoji „American Online“ žinutė internetu buvo išsiųsta 1993 m. sausio 6 d. Tai padarė Tedas Leonsis, vėliau tapęs „American Online“ vicepirmininku, kuris savo žmonai parašė: „Neišsigąsk, tai aš. Myliu ir pasiilgau.“ Jo žmona atsakė: „Wow, tai taip šaunu!“

7. Pirmasis aktyvus reklaminis blokas buvo sukurtas 1994 m. puslapyje HotWired.com. Joe McCambley sukurta reklama buvo skirta 7 meno muziejų veiklos populiarinimui. Ją finansavo „AT&T”.

8. Pirmasis daiktas, parduotas svetainėje eBay (tuomet tai buvo aukcionų svetainė), buvo sulūžęs lazerinis prietaisas – rodyklė. 1995 m. šį prietaisą už 14,83 dolerius nupirko sulūžusius lazerinius rodytuvus kolekcionuojantis vyras.

9. Pirmoji knyga, nupirkta 1995 m. iš Amazon.com buvo „Fluid Concepts And Creative Analogies: Computer Models Of The Fundamental Mechanisms Of Thought“.

10. Pirmasis sakinys Skype buvo ištartas 2003 m. vieno iš kompanijos įkūrėjų komandos nario. Sakinys buvo pasakytas estiškai: „Tere, kas sa kuuled mind?“ ir reiškė „Labas, ar girdi mane?“

11. Pirmasis Facebook narys, kaip ir galima tikėtis, buvo pats Markas Zuckerbergas. Jo ID numeris buvo 4. Kiti trys numeriai buvo panaudoti testavimui. Pirmasis Facebook narys ne iš įkūrėjų komandos buvo Arie Hasit, kuris šiuo metu studijuoja Izraelyje ir siekia tapti rabinu.

12. Pirmasis Youtube.com patalpintas vaizdo klipas buvo patalpintas 2005 m. balandžio 23 d. Jį patalpino vienas iš svetainės įkūrėjų Jawedas Karimas, kuris vaizdo, peržiūrėtame 10 mln kartų, klipe lankosi San Diego zoologijos sode.

13. Pirmasis Twitter įrašas pasirodė 2006 m. kovo 21 d., kurį parašė vienas socialinio tinklo įkūrėjų Jackas Dorsey.

14. Pirmasis skambutis mobiliuoju buvo atliktas 1983 m. Belaidžio ryšio telefoną pirmą kartą išbandė „Ameritech“ prezidentas Bobas Barnettas.


Rašyti komentarą...
B
Bronius
2013-04-24 16:31:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
o pirmas parases komentara po siuo straipsniu esu as
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų