REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šios savaitės reguliariai bus tikrinamos įmonės, kaip jos laikosi karantino režimo priemonių, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Nuo šios savaitės reguliariai bus tikrinamos įmonės, kaip jos laikosi karantino režimo priemonių, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

REKLAMA

Teigiama, kad tikrinimo prioritetas bus skiriamas toms ūkinėms veikloms, kurios, panaikinus karantino režimo ribojimus, gali atnaujinti savo veiklą.

Pradėjo iškart

NVSC praneša, kad patikrinimai įmonėse atliekami jau nuo vasario 15 d., kai buvo leista daliai parduotuvių ir paslaugų atnaujinti veiklą. NVSC teigimu, įmonėms apie patikrinimą nebus pranešta iš anksto – jos bus pasirinktos neplanine, atsitiktine tvarka.

Patikrinimai bus atliekami bendradarbiaujant su savivaldybių administracijomis, Policijos departamentu bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Patikrinimai, kaip savo veiklą atnaujinusios įmonės laikosi karantino ribojimų, bus organizuojami ir koordinuojami visoje šalyje.

„Tikrinama pagal nustatytas būtinas sąlygas prekybai ir paslaugų teikimui“, – patikslina NVSC.

Kiek įmonių planuojama tikrinti, NVSC atsakyti negali.

„Pagal turimus pajėgumus“, – teigia NVSC.

Įmonės bus tikrinamos atsitiktine tvarka, tad verslams pasiruošti tarnybų apsilankymui iš anksto, greičiausiai, nepavyks.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministro pasirašytame nutarime pasiruošti įpareigojamos ir patikrinimus vykdysiančios tarnybos. Kiekvieną penktadienį iki 12 val. savivaldybių administracijų direktoriai, policijos departamentas ir VMVT el. paštu teiks apibendrintą informaciją apie fiksuotus administracinius nusižengimus, atliktus tyrimus ir surašytus protokolus.

REKLAMA

Apie pirmą patikrinimų savaitę aplankytas įmones, karantino ribojimų nesilaikymą ar kitus karantino sąlygų pažeidimus, NVSC daugiau informacijos pateiks penktadienio popietę.

Veiklos sąlygos

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nurodymu, nuo vasario 15 dienos prekybą galima vykdyti ne maisto prekių parduotuvėse, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko ir kurių prekybinis plotas neviršija 300 kv. m. Veiklą atnaujinusiose parduotuvėse vienam klientui turi būti užtikrintas 20 kv. m plotas.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerijos įsakymu, nuo vasario 15 dienos šalyje atnaujinama prekyba ne maisto prekėmis lauko sąlygomis, gėlių prekyba tiek lauko, tiek vidaus erdvėse. Kitų parduotuvių veikla prekybos ir pramogų centruose, turgavietėse ir kitose viešose vietose kol kas nėra atnaujinama.

Nuo vasario 15 dienos ministerija leido atnaujinti ir dalies paslaugų teikimą. Nuo pirmadienio šalyje leidžiama teikti individualias paslaugas, kurių metu galimas kontaktas tik tarp vieno paslaugos teikėjo ir vieno paslaugos gavėjo. Taip pat leidžiami ir individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai lauke. Juos galės teikti tiek treneris, tiek instruktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Individualias paslaugas teikiantiems specialistams būtina laikytis griežtų karantino ribojimų: uždaroje patalpoje privaloma užtikrinti 20 kv. m paslaugos teikimo plotą arba paslaugas teikti tik vienam klientui, jeigu jos atliekamos mažesnėje patalpoje. Jei paslaugų trukmė tarp paslaugos tiekėjo ir gavėjo – iki 15 min., turi būti užtikrinamas 10 m2 paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų