Lietuviai graibsto keliones į užsienio kurortus: už kelialapį negaili ir 1 tūkst. eurų

Lietuviams pabodo karantiną leisti savo šalyje, gyventojai vis dažniau vyksta pailsėti į užsienio kurortus, sako kelionių organizatoriai. Savaitės kelionė šiltuose kraštuose gyventojams atsieina nuo kelių šimtų iki daugiau kaip 1 tūkst. eurų. Keliautojai naudoja pernai už neįvykusias keliones gautus kuponus ir perka kelialapius ne tik vasaros, bet ir rudens kelionėms.

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pasakojo, kad nuo vasario 5 dienos organizuojami užsakomieji skrydžiai į Tenerifės salą. Lėktuvai iš Vilniaus oro uosto kyla kartą per savaitę, penktadieniais.

„Taip pat šiuo metu organizuojame keliones ir reguliariaisiais skrydžiais. Šaltuoju metų laiku keliautojai vyksta į Jungtinius Arabų Emyratus, Meksiką ir Maldyvus.

Pastebime, kad kelionių paklausa tikrai didelė ir nors, pavyzdžiui, su moksleivių žiemos atostogomis sutampančiomis datomis kelionių skaičių padvigubinome, laisvų vietų labai greitai nebeliko. Matome, kad žmonės išsiilgo kelionių, atostogų užsienio kurortuose. Taip pat yra keliautojų, kurie išvykę atostogų savaitei, jas pageidauja pratęsti ilgesniam periodui“, – komentavo kelionių organizatoriaus atstovė.

„Tez Tour“ savo interneto puslapyje keliones kovo mėnesiui į Jungtinius Arabų Emyratus siūlo nuo 829 eurų asmeniui, o į Maldyvus – nuo 1721 euro.

Kalbėdama apie kainas I. Aukštuolytė sakė, kad kelionės paketas savaitei į Tenerifę, į kurį įeina skrydis, pervežimai ir apgyvendinimas, vienam asmeniui kainuoja apie 700 eurų.

„Balandį planuojame atnaujinti keliones į Kiprą, savaitės kelialapio kaina – nuo 400 eurų. Jei tik situacija bus palanki, balandį planuojame atnaujinti keliones ir į poilsiautojų iš Lietuvos itin pamėgtą Turkiją.

Taip pat nuo kovo 4 d. Yra suplanuota skrydžių programa į Egiptą. Planuojami trys skrydžiai per savaitę: ketvirtadieniais ir šeštadieniais į Hurgadą ir sekmadieniais į Šarm aš Šeichą. Jei tik aplinkybės bus palankios, skrydžių programą tikimės paankstinti“, – pasakojo kelionių organizatoriaus atstovė.

REKLAMA

Pasak jos, išankstiniai vasaros kelionių pardavimai įsibėgėjo jau sausį per bendrovės organizuojamą kelionių mugę.

„Daugėja tiek Covid-19 persirgusiųjų, tiek ir paskiepytų žmonių, tad kelionės planuojamos vis drąsiau. Žmonės naudojasi kelionių kuponais, kuriuos gavo pernai už neįvykusias keliones. Esame labai dėkingi kelionių neatsisakiusiems, o jas tik tolimesniam laikui nukėlusiems keliautojams“, – teigė I. Aukštuolytė.

Pavasarį krypčių daugės

Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ komunikacijos vadovė Dovilė Zapkutė sakė, kad šiais metais atostogų sezonas prasidėjo vasario mėnesį.

„Pirmieji atostogautojai vasario 5 dieną iš Lietuvos iškeliavo į saulėtus Tenerifės kurortus. Skrydžių programos į šią Kanarų salą suplanuotos iš visų Baltijos šalių – vasario 13 d. lėktuvas kilo iš Estijos, Latvijoje skrydžius į šią šalį planuojame nuo kovo mėnesio.

Kita keliautojams atsidaranti itin populiari žiemos atostogų kryptis – Egiptas. Pirmasis lėktuvas iš Vilniaus oro uosto į Egiptą kils vasario 20 dieną. Esame suplanavę dviejų skrydžių per savaitę programas į Hurgados ir Šarm aš Šeicho kurortus. Į Egipto kurortus jau kuris laikas leidžiasi lėktuvai iš kaimyninės Lenkijos ir kitų Europos šalių, o dabar šalies kurortai pasiekiami ir keliautojams iš Baltijos šalių“, – pasakojo kelionių organizatoriaus atstovė.

Anot jos, Egipto vyriausybė, kaip ir kitų šalių, į kurias vykdome skrydžius, yra įsipareigojusi užtikrinti medicininę priežiūrą, jei atostogų metu keliautojai susirgtų virusu.

„Viešbučiai laikosi griežtų saugumo ir higienos protokolų. Iki sezono pabaigos viza į šios šalies kurortus yra nemokama. Vasario mėnesį lėktuvai skraidins mūsų poilsiautojus ir į Jungtinius Arabų Emyratus, o nuo kovo mėnesio ir į tolimuosius Maldyvus“, – sakė. D. Zapkutė.

Jos teigimu, įpusėjus pavasariui, keliautojams planuojama pasiūlyti atostogų Turkijos, Graikijos, Bulgarijos ir kitų populiarių atostogų krypčių kurortuose.

REKLAMA

„Galbūt daugeliui keliautojų tai nebus naujos kryptys, bet po metu užsidarymo jos tikrai džiugina. Turime gerų žinių ir egzotinių kraštų entuziastams. Daugiau tolimųjų kraštų keliautojams iš visų Baltijos šalių atsivers šių metų viduryje. Prasidėjus vasarai Baltijos šalių keliautojams pasiūlysime ilsėtis Balyje bei Seišeliuose“, – žadėjo kelionių organizatoriaus atstovė.

Kelialapis į Egiptą nuo 329 eurų

Anot D. Zapkutės, atostogų kainų galima rasti labai įvairių, kelionių biudžetas priklausys nuo keliautojų norų ir planų.

„Egipte savaitės trukmės atostogų kainos vasario mėnesį prasideda nuo maždaug 450 eurų. Vasaros atostogų pasiūlymų balandžio ir gegužės mėnesiams galima rasti ir už 329 eurus su įskaičiuotu maitinimu“, – teigė kelionių organizatoriaus atstovė.

Pernai už neįvykusias keliones gyventojai gavo kelionių kuponus. Dalis žmonių kelionių kuponus jau išsikeitė į keliones, kiti dar turi laiko pagalvoti iki liepos mėnesio. Kelionių kuponai yra drausti kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo laidavimo draudimu. Taip pat šie kuponai yra patvirtinti valstybės, jiems galioja Turizmo įstatymas.

Kuponu keliautojai gali atsiskaityti už vieną ar kelias būsimas keliones. Jeigu būsimos kelionės kaina yra didesnė už kupono vertę, likusią kelionės kainą galima padengti pinigais, o jei mažesnė – skirtumas keliautojui grąžinamas papildomu kuponu“, –pasakojo D. Zapkutė.

Ji pastebėjo, kad pernai negalėję išvykti atostogų, žmonės noriai planuoja šių metų keliones, todėl kaip niekada anksti buvo pradėti 2021 metų vasaros ir 2021–2022 metų žiemos atostogų pardavimai.

„Pavyzdžiui, šių metų pabaigoje jau esame suplanavę kelionės į Mauricijų ir Kubos kurortus. Turizmo infrastruktūra sparčiai adaptuojasi pagal naujus sveikatos ir saugumo reikalavimus. Visame pasaulyje prasidėję vakcinacijos procesai, diskusijos dėl skiepų pasų steigimo teikia optimistinių vilčių dar 2021 metais grįžti prie įprasto atostogų planavimo. O kiekviename oro uoste prieinamos saugų keliavimą užtikrinančios priemonės, pavyzdžiui, greitieji koronaviruso testai, suteikia galimybę žmonėms be papildomų sunkumų keliauti į tolimesnes atostogų kryptis“, – komentavo kelionių organizatoriaus atstovė.

REKLAMA

„Novaturas“ skelbia šiuo metu parduodantis savaitės keliones kovą į Dubajų nuo 735 eurų (su pusryčiais) vienam asmeniui, į Maldyvus – nuo 1139 eurų asmeniui.

URM rekomendacijos

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Vis tik vykstantiems URM rekomenduoja imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

URM informuoja, kad vykstantys į Ispanijos Kanarų ar Balearų salų regionus privalo turėti neigiamą testo SARS-CoV-2 PGR arba TMA, atliktą ne anksčiau nei 72 val. iki kelionės.

Kadangi Ispanijos regionai taiko skirtingus judėjimo suvaržymus bei kitas ribojamąsias priemones, keliaujantiems į Ispaniją ir jau esantiems šalyje rekomenduojame atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Vykstantys į Jungtinius Arabų Emyratus turi pateikti neigiamą COVID-19 testą. Atvykus gali būti atliekamas pakartotinis testas ir taikoma 10 dienų izoliacija.

O į Maldyvus atvykstantys asmenys turi pateikti neigiamą COVID-19 PGR testo, atlikto ne anksčiau kaip 96 val. iki išvykimo, rezultatą.  Atvykstantys turistai privalo turėti patvirtintą apgyvendinimo vietos rezervaciją. Visoje šalies teritorijoje draudžiami vieši masiniai susibūrimai. Privalomas kaukių dėvėjimas uždarose viešose vietose.

Grįžę – tikrinami griežčiau

Sugriežtinus koronaviruso plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros. Numatyta, jog keliautojai, kurie nebus atlikę testo COVID-19 ligai nustatyti, iškart bus registruojami tokiam tyrimui, taip pat sugriežtintos anketos, skirtos keliautojams, duomenų tikrinimo procedūros.

REKLAMA

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) atkreipia dėmesį, kad keliautojai turėtų būti pasiruošę šioms procedūroms, turėti visus reikalingus dokumentus. 

NVSC primena, kad visi keliautojai privalo užpildyti keliautojams skirtą anketą ir turėti užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą. 

Taip pat su savimi keleiviai turi turėti dokumentus, įrodančius, kad prieš atvykdami į Lietuvą (48 val. iki atvykimo) atlikto testą COVID-19 ligai nustatyti. Jei tyrimą žmogus planuoja atlikti Lietuvoje, rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tyrimui Karštąja koronos linija 1808. Jei keleiviai to nebus padarę, NVSC specialistai juos užregistruos koronaviruso diagnostiniam tyrimui į mobiliuosius punktus. Ar keliautojai nuvyks atlikti tyrimo, bus tikrinama – to nepadariusiems gali grėsti administracinė atsakomybė, kadangi tokio tyrimo atlikimas yra privalomas.

Jei žmogus yra persirgęs – su savimi oro ar jūrų uoste turėti gydymo įstaigos pažymą apie tai, kad jam COVID-19 liga buvo patvirtinta atlikus laboratorinį tyrimą ne seniau nei prieš 90 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvą. Jei žmogus paskiepytas – dokumentus, įrodančius, kad tai padaryta pagal pilną skiepijimo schemą. Dokumentai turi būti su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą.

NVSC primena, kad iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 14 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 10 dieną, savo lėšomis atlikus testą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą.


Rašyti komentarą...
J
Jjurgis
2021-02-18 08:16:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik nereikia sukt mazgų . Taip jau ir grobsto , šitam ubagyne toks žodis kaip grobsto nevartotinas
Atsakyti
-3

a
aha
2021-02-18 08:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
o tai kiek tų keliautojų buvo, kad giriasi padvigubino pardavimus? Nes galima galvoti buvo 2, o dabar visus 4 pardavė :D Be tikslių skaičių straipsnis netenka savo vertės...
Atsakyti
-1

m
makalius
2021-02-18 09:29:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
kitais zodziais niekas neperka. tik kamalius uzsake straipsni
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų