Žiemelio investicijos Vilniuje blokuotos dėl ryšių Rusijoje ir Baltarusijoje

Verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ planuotas investicijas Vilniaus oro uoste blokavusiai Vyriausybei galėjo užkliūti ne tik grupės ryšiai su Rusijos oligarchu statant oro uostą Maskvoje, bet ir galimos sąsajos su Rusijos bendrove „Aeroflot“ ir farmacijos gamykla Baltarusijoje, rašo portalas 15min.lt.

„Avia Solutions Group“ 15min.lt patvirtino, kad grupės įmonė „FL Technics“ turi komercinių santykių su „Aeroflot“. Dar 2015 metais viešai skelbta, kad „FL Technics“ tieks Rusijos aviacijos milžinei atsargines detales, o iki 2019 metų bendrovė prižiūrėjo „Aeroflot“ lėktuvus Vilniuje.

G. Žiemelio įmonė „ŽIA valda“ 2015 metais Baltarusijoje su partneriais įsteigė įmonę „Nativita“ ir už 8,4 mln. eurų pastatė farmacijos gamyklą. Viena jos partnerių buvo su Romanu Abramovičiumi siejama Rusijos biotechnologijų įmonė „Biocad“.

„Avia Solutions Group“ valdybos narys Vygaudas Ušackas portalui tvirtino, kad komercinių santykių su „Aeroflot“ turi „Boeing“, „Airbus“ ir kitos aviacijos kompanijos, o „Biocad“ ryšius su R. Abramovičiumi neigė.

REKLAMA

Anot jo, grupė balandžio 29 dieną Vilniaus apygardos administraciniam teismui apskundė jai nepalankų Vyriausybės sprendimą.

Lietuvos Vyriausybė kovo pabaigoje neleido „Avia Solutions Group“ plėstis Vilniaus oro uoste. pasak įmonės, jos investicijos į „Fl Technics“ angaro rekonstrukciją būtų siekusios 7 mln. eurų, būtų sukurta 200 naujų darbo vietų.

Tai ne pirmas kartas, kai Vyriausybė dėl nacionalinio saugumo blokuoja „Avia Solutions Group“ plėtrą Vilniaus oro uoste. 2015 metais vyriausybinė komisija nusprendė, kad grupės įmonės „FL Technics“ plėtra jo teritorijoje neatitiktų nacionalinio saugumo interesų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų