VPT: kai kurie Vilniaus miesto viešieji pirkimai – su pažeidimais

Vilniaus miesto 2014 metais skelbti kai kurie viešieji pirkimai ir sutartys buvo neteisėtos, pareiškė jas patikrinusi Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Sostinės meru tuo metu buvo Artūras Zuokas.

Buvo patikrinti 7 Vilniaus savivaldybės administracijos skelbti viešieji pirkimai, kurių pagrindu pasirašyta daugiau nei 14 mln. eurų (su PVM) vertės sutarčių, pranešė VPT.

VTP teigimu, savivaldybė turėtų nutraukti 10,271 mln. eurų vertės ikimokyklinio ugdymo ir švietimo įstaigų šilumos ūkio modernizavimo ir priežiūros sutartį su koncerno „Icor“ valdomos nekilnojamojo turto priežiūros bendrovės „City Service“ antrine bendrove „Mano būstas“ ir surengti naują pirkimą.

Anot VPT, konkurso dokumentuose suformuluotas poreikis neturėjo realaus pagrindimo, buvo pažeistas racionalaus lėšų panaudojimo principas, todėl sutartis sudaryta pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą.

Perkant viešųjų tualetų priežiūros paslaugas, savivaldybė neskaidė pirkimo į dalis, iškėlė nepagrįstai didelius reikalavimus įmonėms bei pažeidė sąžiningos konkurencijos principą. Su konkurso laimėtoja „BSS grupe“ 2014 metų spalį sudarytos 696,2 tūkst. eurų vertės 1 metų trukmės sutartis gali būti pratęsta 2 kartus po 12 mėnesių, todėl VPT rekomenduoja pasibaigus sutarčiai jos nepratęsti ir, esant poreikiui, organizuoti naują pirkimą.

REKLAMA

Įstatymas pažeistas, ir perkant dalies Vilniaus Sietuvos progimnazijos patalpų pritaikymo muzikos mokyklos „Lyra“ darbus. VPT teigimu, laimėtoja pripažintos bendrovės „Irdaiva“ pasiūlymas neatitiko pirkimo sąlygų, o 333,1 tūkst. eurų sutartis sudaryta pažeidžiant skaidrumo ir racionalaus lėšų panaudojimo principus.

Savivaldybė taip pat pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą ne mažiau kaip 5 proc. supaprastintų pirkimų darbų pirkti iš socialinių įmonių. 2014 metais įvykdytas tik vienas toks pirkimas, kurio vertė buvo 45 tūkst. eurų, tuo metu bendra tokių pirkimų vertė siekė 55,4 mln. litų.


Rašyti komentarą...
A
Agniete
2017-07-25 15:40:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tokie geriečiai atrodo, dar viešai skleidžia kokie viešieji pirkimai Vilniuje vykdomi, o vis tiek prisidirbti sugeba. Bet va todėl ir sučiumpa.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų