Vilniečiai elektrai išleido daugiausia

Analizuojant bendrovės „Viena sąskaita“ indekso duomenis paaiškėjo, kad 2013 m. rudenį Vilniaus gyventojai kas mėnesį už elektrą vidutiniškai mokėjo daugiausiai iš visų Lietuvos didmiesčių – apie 73 Lt, t. y. 7–11 Lt daugiau nei Kauno, Klaipėdos ar Šiaulių gyventojai. Tačiau visuose miestuose mokesčiai už elektrą gyventojams sudarė panašią vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dalį – apie 4 %.

2013 m. rudenį už elektros energiją mažiausiai mokėjo kauniečiai – vidutiniškai apie 62 Lt. Šiek tiek daugiau (apie 63 Lt) šioms išlaidoms skyrė Šiaulių miesto gyventojai, o Klaipėdoje vidutinis namų ūkis kas mėnesį už elektrą mokėjo apie 67 Lt.

Išlaidos telekomunikacijoms

Pagal bendrovės „Viena sąskaita“ duomenis, kauniečiai, palyginti su kitų didmiesčių gyventojais, mažiau moka ne tik už elektros energiją, bet ir už telekomunikacijų paslaugas. 2013 m. rudenį Kaune namų ūkiai ryšio, mokamos televizijos ir interneto paslaugoms kas mėnesį vidutiniškai skyrė po 57 Lt. Vilniečiai telekomunikacijoms, kaip ir daugeliui kitų paslaugų, skiria daugiausiai – vidutiniškai po 97 Lt per mėnesį. Tuo pačiu laikotarpiu Klaipėdoje ir Šiauliuose ryšio paslaugoms, mokamai televizijai ir internetui namų ūkis vidutiniškai skyrė atitinkamai 82 Lt ir 90 Lt.

REKLAMA

Už vandenį, dujas ir šildymą 2013 m. vasarą kas mėnesį mažiausiai mokėjo uostamiesčio gyventojai – po 144 Lt. Kitų Lietuvos didmiesčių gyventojai šiems ištekliams turėjo paskirti daugiau lėšų – Šiauliuose, Vilniuje ir Kaune atitinkamai po 152 Lt, 153 Lt ir 156 Lt.

Būsto išlaikymas

Didžiausią uždarbio dalį būsto išlaikymui 2013 m. rudenį skyrė Šiaulių gyventojai. Vidutinis „Vienos sąskaitos“ indeksas (atlyginimo dalis, skiriama periodiniams mokesčiams) kas mėnesį Šiauliuose siekė 22 % (apie 353 Lt). Kaune ir Vilniuje šis indeksas buvo panašus – apie 20 %. Tačiau dėl skirtingo vidutinio atlyginimo Vilniuje šis procentas sudarė apie 412 Lt, o Kaune – 347 Lt. Mažiausiai būsto išlaikymas 2013 m. rudenį kainavo Klaipėdoje, kur „Vienos sąskaitos“ indeksas sudarė 19 % (364 Lt).


Rašyti komentarą...
s
sigissigutis
2014-01-14 16:01:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Elektra galetu kainouti minus tukstanti tiksliau valdzia turetu moketi kad zmones naudotu elektra.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų