REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieną didžiausių verslo grupių Lietuvoje valdanti bendrovė „Vilniaus prekyba“ iš naujo inicijavo prekybos centrų „Akropolis“ įsigijimo iš Maltos kompanijos „Relvit“ procesą.

Vieną didžiausių verslo grupių Lietuvoje valdanti bendrovė „Vilniaus prekyba“ iš naujo inicijavo prekybos centrų „Akropolis“ įsigijimo iš Maltos kompanijos „Relvit“ procesą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiai iniciatyvai pritarė „Vilniaus prekybos“ valdyba. Tam, kad sandoris būtų galutinai užbaigtas, šiems ketinimams turi pritarti „Relvit“ akcininkai, teigiama „Vilniaus prekybos“ pranešime.

REKLAMA

Suma, kuri už „Akropolių“ ir kito turto pardavimą pasiūlyta „Relvit“, nėra atskleidžiama, kol sandoris nebus užbaigtas, tačiau, anot „Vilniaus prekybos“, ji atitinka dabartines rinkos sąlygas.

„Vilniaus prekyba“ šį turtą iš „Relvit“ ketino pirkti dar 2015 metais, tačiau smulkiajam „Relvit“ ir vadinamosios VP grupės akcininkui Mindaugui Marcinkevičiui pateikus skundus Lietuvos ir Maltos teismams, sandoris buvo sustabdytas. Tiek Maltos, tiek Lietuvos teismai vėliau panaikino apribojimus, tačiau sandoris taip ir nebuvo užbaigtas.

REKLAMA
REKLAMA

„Visada tikėjome savo veiksmų teisėtumu ir galutine sandorio sėkme, todėl atnaujiname „Akropolių“ įsigijimo procesą. Taip pat tikimės, kad iki šiol procesą stabdęs smulkusis akcininkas nebegaišins laiko ir nustos kaišioti pagalius į ratus“, – pranešime spaudai sakė „Vilniaus prekybos“ direktorė Raimonda Kižienė.

Anot jos, įvykus sandoriui „Akropolio“ grupės įmonių valdymas iš Maltos persikeltų į Lietuvą, kurioje būtų konsoliduojami grupės įmonių veiklos rezultatai. Taip pat nurodoma, kad „Vilniaus prekyba“ galėtų padėti išspręsti „Akropolio“ grupės įmonėms naujų projektų finansavimo klausimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vilniaus prekyba“ siekė iš Maltos „Relvit“ už daugiau nei 300 mln. eurų įsigyti prekybos centrus, tačiau M.Marcinkevičius kreipėsi į teismą teigdamas, kad būdamas smulkiuoju VP grupės akcininku, negauna informacijos apie sandorį, valdomą turtą bei jo teikiamą grąžą.

„Relvit“ Maltos teisme pateikė ieškinį M. Marcinkevičiui dėl nuostolių atlyginimo, tačiau galutinė jų suma nėra aiški. M.Marcinkevičius Maltos teismui taip pat yra pateikęs ieškinius dėl „Relvit“ veiklos.

REKLAMA

Didžiausias „Relvit“ akcininkė yra bendrovė „Lemax“, kurią kontroliuoja pagrindinis VP grupės akcininkas, turtingiausiu Lietuvos žmogumi laikomas Nerijus Numavičius. Likusios akcijos priklauso Žilvinui Marcinkevičiui, M.Marcinkevičiui, Vladui Numavičiui, Ignui Staškevičiui, Mindaugui Bagdonavičiui, Gintarui Marcinkevičiui bei Kipro bendrovei „Bertona Holdings Limited“.

„Vilniaus prekybos“ grupę netiesiogiai taip pat valdo N.Numavičius, Ž.Marcinkevičius, M.Marcinkevičius, V.Numavičius., I.Staškevičius, M.Bagdonavičius bei G.Marcinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų