Viešiesiems pastatams atnaujinti prašoma beveik 100 mln. eurų

Viešųjų pastatų atnaujinimui finansuoti prašoma beveik 100 mln. eurų, nors šiuo kvietimu buvo numatyta mažesnė – apie 24 mln. eurų – ES parama. 

Energetikos ministerija praneša, kad per du mėnesius planuojama baigti paraiškų vertinimą ir nustatyti galutinį lėšų poreikį. Kartu ieškoma lėšų visoms pateiktoms paraiškoms finansuoti.

„Sukūrėme naują finansinį modelį viešojo sektoriaus pastatams atnaujinti, kuris davė akivaizdų teigiamą rezultatą. Pastatų atnaujinimas reiškia ne tik sutaupytą energiją ir mažesnes sąskaitas už ją, bet ir papildomą stimulą ekonomikai, kuris po COVID-19 sukeltos krizės, šiuo metu yra ypač svarbus“, – pranešime sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Paraiškas pastatų atnaujinimui aktyviai teikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, taip pat Vidaus reikalų, Kultūros, Sveikatos apsaugos ministerijoms pavaldžios įstaigos bei Turto bankas.

Iš viso pateiktos 126 paraiškos, pagal kurias per artimiausius dvejus metus planuojama atnaujinti apie 350 tūkst. kvadratinių metrų viešųjų pastatų ploto. Kvietimas paskelbtas kovo pabaigoje ir baigėsi liepos pradžioje. 

Ministerija taip pat primena, kad savivaldybės iki rugsėjo 1 dienos gali teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams, didinsiantiems energijos vartojimo efektyvumą. Iš viso tam numatyta 12 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų