Vėjo jėgainių krizė: už parašą reikalaujama milijonų Atgaline data priimami įstatymai žlugdo verslą

Vėjo jėgainių eksploatuojančios įmonės ir naujus jų parkus kuriantys verslininkai atsidūrė aklavietėje. Patvirtinus naują reikalavimą nustatyti sanitarines apsaugos zonas vėjo jėgainių parkai tapo nelegalūs, o statomi negali pradėti veikti.

Lietuvoje vėjų jėgainių parką kuriantis UAB „4enerija“ vadovas Tadas Navickas tikino, kad situacija yra labai bloga. Šiuo metu vyksta keturių didelių vėjo jėgainių parkų statyba Lietuvoje, kurie buvo suplanuoti iki 2012 metų. Buvo atliktos teritorijų planavimo procedūros, poveikio aplinkai vertinimai ir reikalingos procedūros ir dokumentai. Investicijų prasme tai yra virš 300 milijonų eurų, per visas keturias kompanijas.

„Taip susiklostė, kad įvyko kelių teisės aktų pakeitimai. Ir kada juos visus sudėjus į krūvą gaunasi, kad parkams reikalinga nustatyti sanitarines apsaugos zonas, o jas nustatyti dabar yra neįmanoma. Nes sanitarinės apsaugos zona reikia – visų žemės savininkų patenkančių į tą zoną rašytiniai sutikimai,“ –teigia Tadas Navickas.

Pašnekovas taip pat priduria, kad dabar surinkti sutikimus neįmanoma, nes žmonės reikalaus milžiniškų pinigų žinodami, kad jeigu ne jų parašas parkai neveiks ir bus prarasti pinigai.

REKLAMA

„Tikrai neįmanoma, turi surinkti šimtų žmonių sutikimus, kiekvienas už tai prašo pinigų. Pagalvokit kiek kainuoja sutikimas, kada nuo tavo sutikimo priklauso ar 100 milijonų eurų parkas bus pastatytas ar ne,“ - pasakojo UAB „4enerija“ vadovas.

T. Navickas tikino, kad pradžioje buvo priimtas vyriausybės nutarimas, pagal kurį šie reikalavimai turėjo būti vykdomi tik naujai projektuojamoms vėjo jėgainėms, kada dar galima atlikti šį procesą. Tačiau vėliau buvo pateiktas dar vienas įstatymas, kurį pridėjus prie vyriausybės nutarimo susidarė situacija, kad tai galioja ir jau statomoms bei pastatytom vėjo jėgainėms.

„Tai iš esmės yra valstybės aparato aplaidumas ir aiškus principo pažeidimas, kad įstatymai atgal negalioja. Dabar keturių parkų statybos eina į pabaigą ir juos reikia pridavinėti, tačiau to realiai negali atlikti, nes reikalaujama sanitarinė apsaugos zona, kurios prieš statybas nebuvo. Mes susirinkom visus parašus ir žmonių sutikimus, kurių reikėjo tuo metu,“ – įrodinėja vėjo jėgainių verslu užsiimantis Tadas Navickas.

Pasak pašnekovo, sanitarinės pasaugos zonos yra bereikšmės, nes yra laikomasi triukšmo normų, kurios negali būti viršinamos. Triukšmo normos skirtos, kad nepakenktų žmogaus sveikatai, tačiau tai yra atlikta.

„Matote labai lengva sveikatos ministerijai sakyti: mums nesvarbu verslas, mums svarbu žmonių sveikata ir triukšmas kenkia sveikatai. Lyg ir viską teisingai sako, bet tik iš dalies, nes mes nekalbame apie žmones ar apie triukšmą. Čia mes kalbame apie dirbamus laukus ir parašų pirkimą atbuline data.“ – teigia jėgainių parką kuriantis UAB „4enerija“ vadovas Tadas Navickas.

Ministerijos tyli

Energetikos ministerija nekomentuoja šios susidariusios situacijos ir siūlo kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, kuri taip pat negalėjo atsakyti į klausimus. Anot jų atsakingas asmuo atostogose.


Rašyti komentarą...
.
...
2015-06-15 14:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matai leidimu reikia ne tik to ploto kuriame statai savininku, bet ir visu tam tikru atstumu esanciu sklypu savininku leidimu..
Atsakyti
0

G
Guzikas
2018-12-13 00:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Statykite prie kiaulių kompleksų, šiukšlynų ir pan. Gal tokiose vietose lengviau gausit leidimus. Sėkmės
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų