Vasaros darbas: kokio atlyginimo galima tikėtis?

Vasara vieniems asocijuojasi su atostogomis ir poilsiu, o štai kitiems su pačiu darbymečiu, bei ilgomis darbo valandomis. Sezoninio verslo atstovai ieško norinčių papildomai padirbėti, o štai moksleiviai ir studentais galimybės užsidirbti.

25

Kaip ir kiekvienais metais, daugiausiai laisvų darbo vietų sezoniniams darbams yra užregistruojama pajūryje bei Druskininkuose.

Pasak Darbo biržos atstovės Mildos Jankauskienės, daugiausiai darbdaviai ieško pardavėjų, kavinių ir restoranų darbuotojų, viešbučių administratorių, kambarinių.

„Pagrindiniai reikalavimai mokėti susikalbėti su klientais anglų ir (ar) rusų kalbomis, mokėti naudotis kasos aparatu, komunikabilumas, motyvacija dirbti. Ankstesnė darbo patirtis dažniausiai nėra būtina, tačiau tikrai yra privalumas“, - sako M. Jankauskienė.

Pašnekovė taip pat priduria, kad šiais metais dėl pakankamais vėsaus balandžio mėnesio, laisvų darbo vietų sezoniniams darbams skaičiaus augimas šalyje pastebimai sulėtėjo. Kovo mėnesį šalies darbdaviai užregistravo 2,7 tūkst. laisvų darbo vietų sezoniniams darbams, balandį – 3,2 tūkstančiai.

REKLAMA

„Didžiuosiuose šalies miestuose ši tendencija buvo dar ryškesnė: didmiesčių darbdaviai užregistravo 1,4 tūkst. laisvų darbo vietų sezoniniams darbams – tik 10 proc. daugiau nei kovo mėnesį. Sinoptikams prognozuojant šiltą gegužę, manome, kad laisvų darbo vietų sezoniniams darbams skaičius pradės augti sparčiau ir šalyje bus užregistruota apie 4 tūkst., didžiuosiuose miestuose – apie 1,8 tūkst. laisvų darbo vietų sezoniniams darbams“, - teigia Darbo biržos atstovė.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Palanga liūdnomis nuotaikomis pasitinka sezono pradžią

Aktyvus statybų sektorius

Darbo skelbimų portalo „CV market“ marketingo vadovė Raimonda Tatarėlytė pastebi, kad šiais metais statybų sektorius yra daug aktyvesnis, tad nemažai darbuotojų vasarai ieškoma būtent šioje srityje. Tačiau jauni žmonės labiau nori dirbti aptarnavime.

„Dirbti sezoninius darbus, ypač aptarnavimo bei maitinimo srityse, nori būtent jauni žmonės, kurie turi ilgas vasaros atostogas. Paprastai juos domina darbas kurortuose bei darbas užsienyje, šiltuose kraštuose, kur yra galimybė suderinti darbą su poilsiu. Taip pat pastebėjome, kad šiemet itin aktyvus dar mokyklose besimokantis 15-18 metų jaunimas. Jie ne tik kandidatuoja, tačiau ir teiraujasi tiesiogiai, ar jiems būtų galimybės susirasti darbą vasaros laikotarpiui“, - pasakoja R. Tatarėlytė.

„Darbo birža“ taip pat pažymi, kad statybų sektoriuje reikalinga didesnė nei įprastai darbo jėga. Daugiausiai laisvų darbo vietų sezoniniams darbams šiais metais, didžiuosiuose miestuose, užregistravo darbdaviai, veikiantys statybos sektoriuje.

Atlyginimai

Pasak „ Darbo biržos“ atstovės, dažniausiai darbuotojams, dirbantiems darbo patirties ir įgūdžių nereikalaujančius darbus, yra siūlomas minimalus 350 Eur atlyginimas. Pardavėjams prie minimalaus atlyginimo neretai siūlomi priedai už sėkmingus pardavimus. Virėjams siūlomas 600-1200 Eur atlyginimas, viešbučių administratoriams – 400-600 Eur.

Kad darbdaviai moka minimalų atlyginimą pripažįsta ir darbo skelbimų portalo „CV market“ atstovė, tačiau priduria, kad maitinimo ar aptarnavimo sektoriuje dirbantys gali užsidirbti papildomai iš arbatpinigių, kurie kurortiniuose miestuose ne retai sudaro ir didesniąją atlygio dalį.

REKLAMA

„Taip pat dalis darbdavių kompensuoja pragyvenimo išlaidas. Jeigu ieškoma specialisto, tarkime virėjo, alga priklauso nuo specialisto patirties bei gali siekti ir 800 EUR. Statybų bei kelių sektoriuose alga priklauso nuo pozicijos. Jegu tai darbininkas, jis vidutiniškai gauna nuo minimumo iki 600 Eur. Jeigu specialistas ar vadovas, atlyginimas paprastai svyruoja nuo 550 iki 1500 EUR. Kokio atlyginimo tikėtis, priklauso nuo darbo pozicijos. Jeigu tai darbas, kuriam atlikti nėra reikalinga patirtis ar specialus išsilavinimas, dažniausiai bus mokamas minimalus atlyginimas. Jeigu tai tam tikras specialistas, tuomet atlyginimas yra toks pats, kaip bet kuriuo kitu metų laiku“, - sako pašnekovė.


Rašyti komentarą...
n
nu jo
2016-05-30 23:14:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isnaudotojai patys eikit po pliaza ir rekaukit karsti ceburekai,nei siulykit minimuma
Atsakyti
0

C
Ceburekai - darbas berniukams
2016-05-31 09:40:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir mergaitems.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų