Pažeidimų neįžvelgė
Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai vadovaujami Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų buvo pradėję tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo, o vėliau ir dėl sukčiavimo.
„Tyrimas pradėtas įtarus, kad bendrovė „Ksil Pasaulis“, įrengusi aikšteles, galimai sukčiavo ir netinkamai atliko jai pavestus darbus. Taip pat Savivaldybės administracijos darbuotojas buvo įtartas piktnaudžiavimu, nes pasirašė darbų priėmimo aktą“, – „Šiaulių naujienoms“ sakė Šiaulių apygardos prokuratūros atstovas spaudai Martynas Povilaitis. Tiesa, tokių veikų požymių nebuvo nustatyta, todėl ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.
M. Povilaitis pabrėžė, kad toks sprendimas nebūtinai yra galutinis. „Jeigu nėra baudžiamojoje teisėje uždraustų veikų, tai niekas netrukdo aiškintis nesutarimų dėl darbo kokybės, kitų dalykų civilinio proceso tvarka“, – sakė jis.
Panašu, kad Savivaldybė bent kol kas dar nemina teismų slenksčio, tačiau rankų nuleisti neketina.
„Kai tyrė, rado galimą nusižengimą, kad darbus atlikusios bendrovės darbuotojai išeidami atostogų ir priimdami objektą vieni kitiems neperdavė įgaliojimų, kad priėmimo komisijos pirmininkas ne tas buvo, žodžiu, rasti įvairūs administracinio pobūdžio nesklandumai. Mums buvo rekomenduota savo ruožtu atlikti tyrimą dėl darbuotojų veiksmų įrengiant šią aikštelę, tai mes tokį tyrimą darbuotoju atžvilgiu ir atliksime“, – teigė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius.
Vaikų saugumas nerūpi
Akivaizdu, kad administracinio pobūdžio nesutarimai – toli gražu ne vieninteliai. „Mūsų netenkina darbų kokybė. Minėtoje aikštelėje netinkamai uždėta danga“, – sakė V. Damulevičius.
Gamintojai vaikų žaidimų aikštelių dangai suteikė dvejų metų garantiją, pačiai aikštelei – penkerių. „Yra tvarkoma ir per garantinį laikotarpį darbuotojai privalo trūkumus pašalinti“, – teigė administracijos direktorius. Tiesa, kol kas jokių darbų vaikų žaidimų aikštelėje nesimato. Prie čiuožynės danga nuimta, todėl vaikai šiuo metu čiuožia tiesiai ant akmens skaldos.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Andrius Androsovas apie baigtą STT tyrimą net nežinojo, todėl nesutarimų dėl minėtos žaidimų aikštelės ir artimiausių planų komentuoti nepanoro. „Atsakyti į Jūsų klausimus negaliu, nes dar nėra žinoma, ar baigtas STT tyrimas. Be to, tai nėra mano kompetencijos klausimas“, – sakė jis.
Aikštelių kokybe suabejota ir anksčiau
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pernai skyrė lėšų iš valstybės biudžeto Vietos bendruomenių savivaldos programai įgyvendinti. Pinigai buvo padalinti savivaldybėms proporcingai pagal gyventojų skaičių. Šiauliams atiteko kiek daugiau, nei trečdalis milijonų litų.
Kam panaudoti lėšas turėjo nuspręsti pačios savivaldybės, tiksliau, specialiai tam sukurtos Vietos bendruomenių tarybos. Dauguma jų sąrašo viršuje įrašė vaikų žaidimo aikšteles. Iš viso jų įrengta šešios. Dar tiek pat aikštelių valdininkai įrengė už miesto biudžeto pinigus. Aikštelės kainavo nuo dešimties iki trisdešimties tūkstančių litų.
Daugiausiai kainavo Rėkyvoje įrengta vaikų žaidimų aikštelė – trisdešimt tūkstančių litų. Ironiška tai, kad daugiausiai kainavusi aikštelė buvo įrengta pelkėtoje pievoje, bet niekas nesuko galvos dėl priėjimo takelio nutiesimo. Todėl vaikams, norintiems prieiti prie atrakcijų, tenka klampoti per purvynus. Priekaištų buvo sulaukta ir dėl bulvare netoli Kaštonų alėjos esančios žaidimo aikštelės. Ten ilgą laiką styrojo sulūžusio įrengimo liekanos.