Už kuro išliejimą Arktyje – 2 mlrd. dolerių bauda Rusijos kasybos milžinei

Rusijos kasybos milžinei „Norilsk Nickel“ penktadienį buvo skirta beveik 2 mlrd. JAV dolerių (1,66 mlrd. eurų) bauda dėl praeitais metais vienoje iš jos patronuojamų įmonių Arktyje įvykusio didžiulio kuro išsiliejimo.

Rusijoje dažnos ekologinės katastrofos, kurios paprastai vyksta dėl pasenusios infrastruktūros, tačiau kuro išsiliejimas prie Norilsko miesto pernai gegužę buvo viena didžiausių pastaruoju metu.

Sibire esančio Krasnojarsko miesto teismas nurodė bendrovei – vienai didžiausių pasaulio nikelio ir paladžio gavybos kompanijų – sumokėti 146, 2 mlrd. rublių  (1,6 mlrd. eurų) baudą, sakoma „Nornikel“ pranešime.

Pasak aplinkosaugos grupės „Greenpeace“, tai „didžiausia kompensacija už žalą aplinkai“ per Rusijos istoriją.

Rusijos Arktyje praėjusių metų gegužę į  ežerus ir upes išsiliejo  daugiau nei 20 tūkst. t dyzelino iš rezervuaro vienoje „Nornikel“ patronuojamos bendrovės elektrinėje.

Rusijos federalinis gamtos išteklių naudojimo priežiūros tarnyba „Rosprirodnadzor“ šios avarijos padarytą žalą įvertino beveik 148 mlrd. rublių.

„Nornikel“ pažadėjo padengti vandens telkinių valdymo išlaidas, tačiau užginčijo skirtos baudos dydį.

„Rosprirodnadzor“ vadovė Svetlana Rodionova penktadienį pasveikino teismo sprendimą.

„Mes laimėjom! ... Ačiū visiems, kuriems rūpi aplinkos apsauga“, – socialiniame tinkle „Instagram“ parašė ji.

Anksčiau ji rašė, kad „pirmą kartą per Rusijos istoriją garsiai ir aiškiai deklaravome: ekologija yra kiekvieno reikalas! Ir teršėjas sumokės!“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas birželio mėnesį paskelbė nepaprastąją padėtį ir užsipuolė „Nornikel“ antrinės įmonės vadovą pareigūnams pranešus, kad jis neprašė apie įvykusią nelaimę. 

Penktadienį teismui paskelbus nuosprendį, „Nornikel“ akcijų kaina Maskvos akcijų biržoje (13 val. Grinvičo laiku) krito daugiau nei 3 procentais.

Turtingiausias Rusijos žmogus Vladimiras Potaninas, kuriam priklauso kompanija, pareiškė, kad „atidžiai įvertins“ teismo sprendimą, bet nenurodė, ar ketina jį skųsti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų