Už keičiamą seną automobilį į elektromobilį – iki 5 tūkst. eurų subsidija

Vyriausybės patvirtintoje Klimato kaitos programos sąmatoje tvarioms subsidijoms numatytame 161,6 mln. eurų biudžete 57 mln. eurų skirta mažiau taršiam transportui įsigyti. Iš jų 5 mln. atiteks gyventojams, nusprendusiems pirkti elektromobilį.

Taip siekiama paskatinti fizinius asmenis rinktis mažiau taršias judumo priemones. 2020 m.  šia galimybe pasinaudojo daugiau kaip 650 gyventojų: jie įsigijo 161 naują ir 489 naudotus elektromobilius. Apie 20 proc. pareiškėjų sunaikino seną taršų automobilį ir gavo papildomą 1000 Eur kompensacinę išmoką.

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti aplinkos ministro įsakymą „Dėl Klimato kaitos programos priemonės „Elektromobilių įsigijimo fiziniams asmenims skatinimas“ kompensacinių išmokų tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo projektą, kuriame nustatoma kompensacinių išmokų skyrimo tvarka.

Numatytas kompensacinės išmokos dydis vienam fiziniam asmeniui už įsigytą naudotą elektromobilį yra 2000 Eur, už įsigytą naują elektromobilį – 4000 Eur. Papildoma 1000 Eur kompensacija skiriama pareiškėjui, kuris sunaikino seną transporto priemonę.

Taip pat įsakyme patikslinta naujos transporto priemonės sąvoka, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatytą reglamentavimą. Gyventojams, įsigijusiems naują elektromobilį, nustatomi griežtesni įsipareigojimai jį išlaikyti ar kitu būdu neperleisti kitam asmeniui.

Su įsakymo projektu galima susipažinti čia. Kviečiame visuomenę ir suinteresuotas institucijas teikti pastabas ir pasiūlymus.

Naują kvietimą paraiškoms teikti planuojame skelbti artimiausiu metu. Paraiškos kompensacinei išmokai gauti bus teikiamos Aplinkos projektų valdymo agentūrai per APVIS sistemą.


Rašyti komentarą...
L
LT zmogielis
2021-04-12 11:23:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu nesuvokiu aš tokio sprendimo duoti iki 5000 eur el auto pirkti. Paskaičiuokime, eilinis lietuvos pilietis gyvenantis kaime ar mažame miestelyje važinėja 10-15 metų senumo automobiliu, kurio kaina apie 2500 eur, nes paprasčiausiai žmogus neturi už ką nusipirkti geresnio automobilio. Dabar valstybė žada kompensuoti 5000 eur, tai kur tam piliečiau gauti dar papildomai 27500 eur tam automobiliui ??? Lizingu pirktis automobilį šiuo sudėtingu laikotarpiu kai verslai uždaromi arba bankrutuoja, neapsimoka. Nes nežinai turėsi darbą ar nebeturėsi, taigi ir mokėti nebus iš ko LIZINGUI. Tai kam durninti mažai uždirbančius žmones ir remti TURTUOLIUS kurie ir taip gali pasikeisti savo automobilius į elektrinius be jokių valstybinių paramų. Bet turtingieji neperka elektromobilių ir važineja galingais dyzeliukais ar benzininiais , kurie tikrai daug patogesni aptarnavimo prasme ir degalų papildymo prasme , nei elektromobiliai. Taigi, jeigu kas ir gaus tą pramą tai tik tie kuriems jos tikrai nereik perkant nauja ELEKTROAUTO. Va tep būn.
Atsakyti
-2

N
Nu
2021-04-12 19:49:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia pradėti nuo seimo,tegu keičia pirmieji,rodo pavyzdį,o kam kaimiečiui elektromobilis,jei per metus tik kokį tūkstantį km nuvažiuoja?
Atsakyti
0

D
Df
2021-04-13 10:59:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš važiavau ir vaziuosiu dirželiu jei
Nori Gentvilas tenuperka
Nauja
Elektromobili
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų