Daugiau negu pusė, arba 54 proc., visų šalies gyventojų save įvardijo kaip pagrindinį pajamų šaltinį šeimoje. Kuomet tai, kad sutuoktinis ar partneris gauna daugiausiai lėšų įvardijo kas ketvirtas gyventojas. Kita vertus, rinkdamiesi kurį šeimos narį pirmiausia draustų gyvybės draudimu, save įvardijo tik kas trečias (34 proc.) šalies gyventojas, o sutuoktinį ar partnerį – 11 proc.. Tai parodė Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮA) užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovei „Vilmorus“ atlikus gyventojų apklausą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad prioritetas apdrausti gyvybę ne visada teikiamas didžiausias pajamas šeimoje gaunančiam asmeniui. Pavyzdžiui, pirmą eile vaikus drausti pageidautų 31 proc. apklaustųjų (dažniausiai moterų), savo partneriui ar sutuoktiniui pirmenybę teiktų beveik 11 proc. respondentų.

„Apklausos rezultatai rodo, kad didžiausias pajamas šeimoje paprastai gauna vienas iš sutuoktinių ar partnerių, kuris kartu yra ir pagrindinis šeimos finansinis ramstis – tai būdinga 78,5 proc. šeimų. Kita vertus, praktika rodo, kad jų gyvybė apdraudžiama nebūtinai pirmiausia, nes savo ir antrosios pusės draudimui pirmenybę skirtų tik 45 proc. apklaustųjų. Neįvertinama, kad netikėtos nelaimės atveju didžiausias finansinis smūgis šeimai, ypač turinčiai ilgalaikių įsipareigojimų, pavyzdžiui, paskolų, būtų būtent šeimos maitintojo praradimas. Be to, ant likusio vieno šeimos nario kristų ir visa atsakomybė išlaikyti bendrus vaikus“, – teigia Artūras Bakšinskas, LGDĮA prezidentas.

REKLAMA

Pasak jo, gyvybės rizikos draudimas visų pirma yra skirtas šeimos galvoms, t.y. tiems, kurių sunki liga ar netektis finansiškai kitiems šeimos nariams būtų pakeliama sunkiausiai. Tuo tarpu vaikams tėvai visų pirma turėtų parinkti lėšų kaupimą vaiko ateičiai (studijoms ir pan.), papildomai vaiką apdraudžiant ir nuo nelaimingų atsitikimų.

Apklausos duomenimis, didžiausias pajamas šeimoje gaunančiu asmeniu save dažniausiai nurodo 30 metų ir vyresni vyrai, dirbantys specialisto arba tarnautojo darbą, taip pat pensininkai vyrai. Beje, paprašyti įvardinti, ar šeimos narys, kurie jie rinktųsi pirmiausia apdrausti gyvybės draudimu, yra apdraustas, teigiamai atsakė beveik ketvirtadalis, arba 24 proc., gyventojų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų