JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pažadėjo padėti amerikiečių ūkininkams, nukentėjusiems nuo stiprėjančio prekybos karo tarp Vašingtono ir Pekino.

 

Pirmadienį Kinija ėmėsi atsakomųjų priemonių prieš Jungtines Valstijas ir paskelbė planuojanti smarkiai padidinti muitus tūkstančiams JAV žemės ūkio ir pramonės prekėms, taip atsakydama į D. Trumpo praėjusios savaitės sprendimą daugiau nei dvigubai padidinti baudžiamuosius muitus šimtų milijardų JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms.

„Mūsų didingieji ūkininkai–patriotai bus tarp tų, kurie gaus daugiausia naudos iš to, kas šiuo metu vyksta“, – pranešė D. Trumpas tviteryje.

„Tikimės, kad Kinija suteiks mums garbės ir toliau pirks mūsų kokybišką – pačią geriausią – žemės ūkio produkciją, tačiau jeigu ne, mūsų šalis atlygins skirtumą, susidariusį palyginant su Kinijos vykdytais didelių apimčių pirkimais.“

Nuo tada, kai praėjusiais metais kilo prekybos karas, Jungtinių Valstijų žemės ūkio eksportas į Kiniją smarkiai sumažėjo, o abiejų šalių gamybos sektoriai patiria sunkumų.

Praėjusiais metais D. Trumpo administracija Jungtinių Valstijų ūkininkams skyrė 12 mlrd. JAV dolerių nuostoliams kompensuoti ir pažadėjo skirti dar daugiau, tam panaudodama pajamas iš naujų muitų, kuriuos, pasak D. Trumpo, moka Kinija, o ne JAV importuotojai.

„Šie pinigai bus gauti iš didžiulių muitų, mokamų Jungtinėms Valstijoms už tai, kad Kinija, kaip ir kitos šalys, vykdytų verslą su mumis. Ūkininkai jau daugelį metų buvo „pamiršti“ Atėjo jų laikas!“

Praėjusiais metais D. Trumpas pradėjo prekybos karą, kad priverstų Pekiną imtis esminių ekonominių reformų ir kad sumažintų JAV prekybos deficitą. Jungtinių Valstijų prezidentas apkaltino Kiniją siekiu dominuoti pasaulinėje pramonėje per didžiules valstybės subsidijas ir JAV bendrovių technologijų vagystėmis, taip pažeidžiant šalies įsipareigojimus, prisiimtus prisijungus prie Pasaulio prekybos organizacijos 2001 metais.

Jungtinės Valstijos ir Kinija iki šiol apsikeitė muitais daugiau nei 360 mlrd. JAV dolerių vertės viena kitos prekėms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų