REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasikeitus pirmosios pagalbos teikimo principams, atnaujinta pirmosios pagalbos rinkinio, skirto automobiliams ir geležinkelių transportui, sudėtis, rašoma policijos pranešime.

Pasikeitus pirmosios pagalbos teikimo principams, atnaujinta pirmosios pagalbos rinkinio, skirto automobiliams ir geležinkelių transportui, sudėtis, rašoma policijos pranešime.

REKLAMA

Jame turės būti spaudžiamasis tvarstis, ledo maišeliai, 2 turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartinė veido kaukė, skirta gaivinti (dirbtiniam kvėpavimui atlikti).

Vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi papildyti juos 2 turniketais, skirtais gausiam kraujavimui iš galūnių sustabdyti. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas iki minėtos datos, vairuotojai privalo įsigyti naują rinkinį.

Nuo š. m. liepos 1 dienos už turimą netinkamą pirmosios pagalbos rinkinį ar jo neturėjimą transporto priemonėje vairuotojams taikoma administracinė atsakomybė – skiriama bauda nuo 10 iki 12 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmosios pagalbos rinkinio sudėtis:

1. Sterilūs įvairių dydžių pleistrai.

2. Pleistras (ritininis).

3. Sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm ilgio ir 10 cm pločio, pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm pločio ir 180 cm ilgio.

REKLAMA

4. Nesterilus tvarstis.

5. Palaikomasis trikampio formos tvarstis.

6. Pirmosios pagalbos žirklės.

7. Speciali antklodė, skirta paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį, ne mažesnė kaip 130 cm pločio ir 200 cm ilgio.

8. Sterilus žaizdų tvarstis, ne mažesnis kaip 5 cm pločio ir 10 cm ilgio.

9. Vienkartinės medicininės pirštinės.

10. Vienkartinės apsauginės plėvelės ir (ar) pirmos pagalbos gaivinimo kaukės, skirtos dirbtiniam kvėpavimui atlikti.

11. Vienkartinis šalčio maišelis.

12. 2 turniketai, skirti stipriam (intensyviam) kraujavimui galūnėse (rankose, kojose) stabdyti.

13. Atmintinė (pirmosios pagalbos teikimo aprašymas arba atmintinė ir turniketo naudojimo taisyklės).

Šiaurės Amerikoje tiek JAV tiek Kanadoje vaistinėlės neprivalomos net ,,troku,, vairuotojams (furu). Suteikinėti pirmąją medicininę pagalbą neturint medicinos darbuotojo licenzijos...NEGALIMA, išskyrus atvejį jeigu transporto priemonė dega atvira liepsna, leidžiama ištraukti iš ugnies. Už suteiktą pirmąją med. pagalba gali būti patrauktas į baudžiamąją atsakomybę! Medicinos pagalba gali suteikti tik paramedikai , gaisrininkai,policijos pareigūnai ir žmonės kurie turi galiojančią med. sesers ar gydytojo licenziją. LIETUVOJE....viskas per užpakalį daroma! Jeigu atsidurciau avarijoje, prašau manęs neliesti, o kviesti 112 avarinę tarnybą!!!
Turėti vaistineles su mistiniais turniketais pažeidžia ne tik ES įstatymus, bet ir daugelio pasaulio šalių įstatymus
Tai eilinis mažos grupelės vagių pasipinigavimas !!!
....bet tiek JAV tiek Kanadoje gyvena kas.....gal bukaprociai ??? Ignoruokime šita nesąmonę dėl pačių tolimesnės SVEIKATOS, nes nekvalifikuoti veiksmai atliekant pirmąją pagalbą gali dar labiau sužaloti nukentėjusįjį
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų