Tiekėjai atsakė dėl žuvyje rastų į kirmėles panašių dalykų: „Tai – pagrindinis nervas“

Dėl afrikinio šamo kokybės ir jame rastų kirmėlių į naujienų portalą tv3.lt besikreipusį skaitytoją žuvies tiekėjai ramina. Jų teigimu, atlikus tyrimą išaiškinta, kad tai, ką pirkėjas manė esant kirmėle, iš tikrųjų tėra pagrindinis žuvies nervas, nekeliantis jokio pavojaus žmogaus sveikatai.

Žuvies tiekėjai praneša, kad iki šiol nebuvo gavę jokių nusiskundimų dėl savo produkcijos kokybės, tad kliento skundas buvo nedelsiant išnagrinėtas siekiant pateikti tikslų ir išsamų paaiškinimą. Žuvies tiekėjų išvadomis su naujienų portalu tv3.lt pasidalijo prekybos tinklo „Lidl“ atstovė Lina Skersytė.

Tai – ne kirmėlė

Afrikinius šamus parduotuvių tinklui „Lidl“ teikianti įmonė „Akvapona“ sako suprantantys vartotojo nuogąstavimus, tačiau faktą apie gyvūninės kilmės svetimkūnio keptoje žuvyje aptikimą įmonė neigia.

„Aptikta žuvies nervų sistemos dalis pavojaus žmogaus sveikatai nekelia ir su parazitais ar kitais svetimkūniais nieko bendro neturi“, – rašoma žuvies tyrimo išvadose.

Įmonė prideda, kad jų teikiamos žuvies tyrimo išvados taip pat galėtų būti naudojamos klientų sąmoningumo ir supratimo apie žuvies nervų sistemos ypatumus didinimui.

Su žuvies skrodimo iliustracijomis pateiktose įmonės tyrimo išvadose atkreipiamas dėmesys į tai, kad kliento užfiksuota „kirmėlė“ yra lygiai toje pačioje vietoje, kur yra ir žuvies centrinė nervų sistema.

„Kliento pateiktoje fotofiksacijoje pavaizduotas žuvies nervų sistemos pagrindinis – vagus – nervas (Vagus).

Tai ilgiausias žuvies nervas, jungiantis pailgąsias smegenis su žuvų kvėpavimo sistema, žarnyno traktu, širdimi, plaukimo pūsle, šonine linija. Žemiau pateikiame fotofiksacijas, kuriose šis nervas parodomas tiek skrodimo metu, tiek keptoje žuvyje“, – rašo „Akvapona“.

Įmonė teigia suprantanti, kodėl pirkėjas galėjo sunerimti – centrinė žuvies nervų sistema yra išilgai kūno besidriekiantis nervinis vamzdelis, iš pirmo žvilgsnio galintis būti panašus į gyvūninės kilmės svetimkūnį.

„Nervinio vamzdelio dalis, esanti virš stuburo ir apsaugota viršutinių slankstelių lanku, sudaro nugaros smegenis, o išsiplėtusi priekinė dalis, apsupta kremzlinės ar kaulinės kaukolės, sudaro smegenis“, – išvadose patikslina įmonė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad prieš kurį laiką į portalą kreipėsi dėl „Lidl“ parduotuvėje įsigyto afrikinio šamo kokybės sunerimęs skaitytojas.

Vyriškis teigė keptoje žuvyje radęs kirmėlių. Po žuvies tiekėjo „Akvaponos“ tyrimo išaiškėjo, kad tai – žuvies dalis, tiksliau – centrinis jos nervas.

Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba (VMVT) tąkart atkreipė dėmesį, kad net jei tai ir būtų buvęs svetimkūnis, tikėtina, kad žmogaus sveikatos jis nesutrikdytų.

„Žmogus užsikrečia suvalgęs parazitais užkrėstos žalios ar nepakankamai termiškai apdorotos žuvies. Kepant, verdant, šaldant parazitai ar jų lervos paprastai žūsta“, – tąkart sakė VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja-valstybinė veterinarijos inspektorė Janina Kondrotienė.


Rašyti komentarą...
R
Romka
2021-02-22 20:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cirkas
Atsakyti
-2

C
Charly
2021-02-22 21:04:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Muss man Fisch aus Afrika kaufen?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų