„Swedbank“ perspėja gyventojus – prasidėjo nauja sukčių ataka

„Swedbank“ saugumo ekspertai perspėja, kad pastarosiomis dienomis padaugėjo sukčių skambučių šalies gyventojams. Šiuo atveju skambučiai išsiskiria tuo, kad dažniausiai sukčiai bendrauja rusų kalba, skambinama per pokalbių programėlę „Viber“, rašoma pranešime.

Sukčiavimo taktika paremta tuo, kad apsimesdami banko darbuotojais sukčiai pašnekovo dėmesį bando patraukti neva užfiksuotu neteisėtu lėšų judėjimu asmeninėje sąskaitoje, kurį būtina sustabdyti. Šiems veiksmams atlikti sukčiai prašo suteikti asmeninius prisijungimo prie interneto banko duomenis. 

„Swedbank“ atkreipia dėmesį, kad banko darbuotojai niekada patys neskambina klientams, kad sužinotų gyventojų internetinės bankininkystės vartotojo informaciją ar „Smart-ID“ kodus.

Net jei telefono ekrane rodomas banko telefono numeris ar panašus į jį ir kreipiamasi asmeniniu vardu, gyventojai raginami neprarasti budrumo. Sukčiai nuolatos ieško naujų būdų, kaip sudaryti įspūdį, jog skambinama iš banko. Tam neretai naudojami ir konkretūs realių banko darbuotojų vardai ir pavardės, nurodomos tikslios jų pareigos.

„Swedbank“ saugumo ekspertai pataria sulaukus sukčių skambučio nedelsiant baigti pokalbį ir jokiu būdu neatskleisti asmeninės informacijos (internetinės bankininkystės paskyros duomenų, mokėjimo kortelės duomenų, „Smart-ID“ kodų). 

Jei ši informacija pašaliniams asmenims visgi buvo suteikta, gyventojai raginami nedelsti ir apie tai kuo skubiau informuoti savo banką.


Rašyti komentarą...
a
asd
2021-05-17 20:05:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai Swedbank cia kazkoks rimtas gal bankas ar siaip eiline kontora kuri negali parasyti uzklausos paciam Viber. Kad blokuotu bendrai paemus ta visa sapama su tam tikrais raktazodziais, atsikartojanciais pranesimais vienodais busimoms aukoms? Man atrodo visai nerimtas tas Swedbankas jei tokio dydzio bankas negali kreiptis i kazkoki ten Viber
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų