Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
programeriai šantažuoja valdžią ant babkių
Šiandien vaistinėse senukai ir extra atveju išrašyti receptiniai vaistai nebuvo parduodami. Baisuuu
Dar sako ES ir grynųjų atsisakys....o ką daryt žmogui,kuriam šiandien pusę metų lauktas priėmimas ps specialistą,registratūros neveikia,nepriima,popierinių žinių nėra...vėl pusę metų laukti? Tik kaip pavyzdys,o kur dar operacijos,vaistai...,juk nėra informacijos apie ligonių būklę ir t.t?
Padekokit dabartinei valdziai. Jie sukure e.sveikata savais metodais ir finansavimu, veliau atejo kaimieciu partija ir ministras Baryga prievarta verte jungtis sveikatos istaigas prie stringancios e.sveikatos, kai kurios net nenorejo jungtis del galimu sutrikimu. Ir buvo teisios. Bet pinigai isleisti, reikia sistema naudoti. Nu ir turim ka turim, dabartiniai raudonieji sugrizo i valdzia ir ant savo kaku uzlipo.
Dėka įteisinto švogerizmo, otkatų ir stogo teisėsaugoje, šiandien tūkstančiai Lietuvos žmonių negalėjo gauti medicininių paslaugų, daug kam teko vėl nusikelti laukimą eilėse mėnesiams, todėl kad korupcija čia nebaudžiama.
Palyginkim estija su lietuva
Palyginkim estija su lietuva
Estijos nacionalinės elektroninės sveikatos įrašų (EHR) sistemos kūrimas 2009 m. kainavo apie 10 milijonų eurų, (e. sveikata) kūrimas ir plėtra nuo 2005 metų iki šiol kainavo apie 40 milijonų eurų,Nuo 2017 metų e. sveikatos sistemos palaikymui ir plėtrai iš valstybės biudžeto kasmet skiriama apie 2–2,5 milijono eurų. Šios lėšos naudojamos sistemos tobulinimui, techninės ir programinės įrangos atnaujinimui bei naujų funkcionalumų diegimui.
@Palyginkim estija su lietuva Pasamdei esta ir padare uz 10 mln nuo nulio ir ramu o kisim dar be galo i ta sena sistema
berete paranojikas patrijotas koncerva
berete paranojikas patrijotas koncerva
penktos kolonos darbas galimai, vatufkės nulaužė.
kiek kainavo atsako chat gpt
kiek kainavo atsako chat gpt
Elektroninės sveikatos sistemos (e. sveikata) sukūrimas Lietuvoje kainavo apie 40 milijonų eurų (daugiau nei 138 milijonai litų).

Detalės:

Projektas pradėtas dar 2005–2006 m.

Finansavimas daugiausia gautas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų

Daug lėšų buvo panaudota infrastruktūrai, programinei įrangai, sistemų integravimui ir testavimams.


Kilo daug kritikos:

Sistema daug metų veikė ribotai arba su trikdžiais.

Buvo sunkumų su integracija tarp gydymo įstaigų.

Viešojoje erdvėje ji dažnai buvo minima kaip vienas nesėkmingiausių IT projektų Lietuvoje.
Lietuvos elektroninės sveikatos sistemos (e. sveikata) kūrime dalyvavo kelios įmonės ir institucijos. Pagrindinį sistemos modulį kūrė UAB „Nortal“, kuri taip pat dirbo su panašiais projektais Estijoje .

Ankstesniame etape, apie 2006 metus, e. sveikatos sistemos projektą įgyvendino Sveikatos apsaugos ministerija bendradarbiaudama su pasauline IT sprendimų kompanija „Hewlett-Packard“ (HP) .

Be to, viešųjų pirkimų konkursus sistemos diegimui ir priežiūrai laimėjo ir kitos įmonės, tokios kaip UAB „Varutis“, kurios vadovas Evaldas Dobravolskas anksčiau dirbo Sveikatos apsaugos ministerijoje ir buvo atsakingas už IT projektus .

Taigi, e. sveikatos sistemos kūrime dalyvavo kelios įmonės, įskaitant UAB „Nortal“, „Hewlett-Packard“ ir UAB „Varutis“, bendradarbiaudamos su Sveikatos apsaugos ministerija ir kitomis institucijomis.
Ar ne per dažni tie sutrikimai ir žmonėms daromi nepatogumai, investuota šimtai milijonų, o sistema normaliai neveikia, gal laikas kaltininkus traukti atsakomybėn?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų