Suskaičiavo, kiek žiniasklaidos priemonių priklauso politikams ir valstybės tarnautojams

26 politikai ir valstybės tarnautojai pernai Lietuvoje valdė 57 skirtingas žiniasklaidos priemones, rodo atnaujinta žiniasklaidos stebėsenos svetainė STIRNA.info. Per pastaruosius 20 metų 39 politikams ir valstybės tarnautojams priklausė 78 žiniasklaidos priemonės.

Politikų ir tarnautojų, valdančių žiniasklaidos priemones, skaičius pastaraisiais metais nekito. 2012 m. jų buvo 25, 2016 m. – 26. Paprastai jie yra regioninės žiniasklaidos savininkai, o išrinkti į Seimą ar savivaldybių tarybas ir toliau išlieka žiniasklaidos savininkais.

2016 m. su žiniasklaida buvo susiję 9 Seimo nariai, 2 merai, 1 mero pavaduotojas, 2 ministerijos darbuotojai, 13 savivaldybių tarybų narių iš Vilniaus, Plungės, Kelmės, Mažeikių, Tauragės, Šalčininkų, Zarasų, Ignalinos, Panevėžio, Raseinių, Ukmergės ir Utenos. Pusė politikų (12) – iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Liberalų sąjūdžio.

„Kviečiu politikus parodyti pavyzdį ir savo žiniasklaidos priemonėse diegti aukščiausius žurnalistų etikos standartus. Pavyzdžiui, būtų puiku, jei žiniasklaida, susijusi su politikais, aiškiai tai deklaruotų, turėtų viešai paskelbtas elgesio taisykles. Juk skaitytojams svarbu žinoti, kaip šios žiniasklaidos priemonės išvengia politikų įtakos, kokios redakcinės politikos laikosi“, sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

REKLAMA

Iš 9 Seimo narių tarp savininkų buvo:

Audrius Nakas, kandidatavęs su Lietuvos liaudies partija (vienas iš dviejų portalo ekspertai.eu savininkų);

Dainius Kreivys ir Mantas Adomėnas, kandidatavę su Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partija (portalas politika.lt);

Kęstutis Pūkas, kandadatavęs su partija „Tvarka ir teisingumas“ (radijai „Pūkas“, „Pūkas 2“ televizija „Pūkas TV“);

Kęstutis Smirnovas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (leidinys „Audra“);

Michal Mackevič ir Vanda Kravčionok, kandidatavę su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (leidiniai “Vilniaus krašto savaitraštis”, “Tygodnik Wilenszczyzny”, “Magazyn Wilenski”);

Ramūnas Karbauskis iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (leidiniai „Kaimo laikraštis“, „Šeimininkė“, „Rasos“, portalas up.lt),

Viktoras Fiodorovas iš Darbo partijos (portalai Alytiškis.lt , Druskininkietis.lt , Elektrėniškis.lt , Ignalinietis.lt , Jonavietis.lt , Kalvarijietis.lt , Kaunietis.lt , Kazlurudietis.lt , Kėdainietis.lt , Kiašiadorietis.lt , Marijampolietis.lt , Molėtiškis.lt , Plungiškis.lt , Prieniškis.lt , Radviliškietis.lt , Raseiniškis.lt , Šakiškis.lt , Trakietis.lt , Ukmergietis.lt , Vilkaviškietis.lt).

Tarp žiniasklaidos savininkų pernai buvo 2 merai –Lazdijų rajono savivaldybės meras Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Artūras Margelis (leidiniai “Dainavos žinios”, “Dzūkų žinios”) ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) narys Saulius Grinkevičius (leidinys “Kėdainių mugė”).

Iš 13 savivaldybių tarybų narių, valdančių žiniasklaidą, 5 politikai buvo iš Liberalų sąjūdžio:

Aidas Kėsas iš Plungės raj. savivaldybės;

Audronis Imbrasas iš Vilniaus miesto savivaldybės (jis taip pat yra LR Kultūros ministerijos viceministras);

Edmundas Čeičys iš Zarasų raj. savivaldybės;

Jonas Katinas iš Panevėžio raj. savivaldybės;

Saulius Matelis iš Raseinių raj. savivaldybės;

3 iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos:

Albertas Brazas iš Kelmės raj. savivaldybės;

Jonas Baltakis iš Ignalinos raj. savivaldybės;

Vytautas Kazela iš Utenos raj. savivaldybės;

3 iš Lietuvos socialdemokratų partijos:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų