Su Gražuliu filmavęsi instruktoriai prisišokinėjo – juos nušalino nuo pareigų

Parlamentaro Petro Gražulio pasirodymas sporto įstaigos protesto klipe pagal dainą „Kas nešokinės“ patraukė ir tarptautinės, motininės įmonės dėmesį. Jos vadovė atleido visus darbuotojus, kurie susiję su skandalingo klipo kūrimu.

3

Socialiniame tinkle išplatintame pranešime įmonės vadovas atsiprašo LGBTQIA+ bendruomenės už įrašo turinį. Taip pat pridedama, kad svarstoma apie tolimesnius veiksmus dėl visų su vaizdo siužeto kūrimu ir publikavimu susijusių darbuotojų. 

„Šiuo įrašu norime viešai deklaruoti, kad „Kangoo Jumps“ prekės ženklą valdanti bendrovė RDM SA netoleruoja neapykantos kalbos, nukreiptos į bet kurią mažumų bendruomenę. Todėl smerkiame pastarąjį „Kangoo Jumps Lithuania“ publikuotą vaizdo įrašą ir šaliname jį iš visų tarptautinių platformų“, – teigia tarptautinės įmonės vadovė Mika Naville.

Įraše teigiama, kad įmonė visada save pozicionavo kaip atvira ir priimančia kompanija, nesureikšminančia žmonių seksualinės orientacijos. 

„Reaguojame iškart ir imamės veiksmų dėl visų, prisidėjusių prie video kūrimo, darbuotojų. Nuoširdžiai atsiprašome LGBTQIA+ bendruomenės dėl pasirodžiusio vaizdo įrašo ir esame nusivylę, kad mūsų kompanijoje yra žmonių, galinčių taip nepagarbiai elgtis“, – pridedama įmonės pareiškime.

Kompanija tikisi, kad visi, prisidėję prie įrašo kūrimo asmenys, atsakys už savo veiksmus pagal Lietuvos valstybės įstatymus.

Po įrašu kilusioje diskusijoje įmonės atstovai tvirtino, kad visi, su video kūrimu susiję „Kangoo Jumps Lithuania“ darbuotojai buvo atleisti.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tarptautinė įmonė sureagavo į vaizdo įrašą: atleidžia atsakingus darbuotojus

Dalyviai nebuvo išgirsti

Visgi klipe filmavęsis ir šiuo metu nuo pareigų nušalintas instruktorius Tadas su atleidimo faktu sutinka iš dalies – sako, kad į atleidimą reikėtų žvelgti kitu kampu.

„Taip, tiesa, tik gal kitaip interpretuoti reikėtų. Mes esame nušalinti ir mums yra uždrausta vesti treniruotes, kas buvo mūsų pagrindinis darbas, tai tą mes darėme ir tame proteste – reikalavome, kad būtų atvertos treniruotės mums. O išėjo taip, kad pusę metų ir taip skendėjome karantine, tai dabar visai suvalgė“, – dalijasi Tadas. 

REKLAMA

Instruktorius sako, kad nušalinti nuo pareigų buvo visi instruktoriaus licenciją turėję ir klipe filmavęsi vaikinai, tačiau kaip yra su kūrybine komanda, Tadas atsakyti negali.

Visgi instruktorius neatsakė, ar įmonėje vaikinai nebegalės dirbti visiškai, ar tik vesti treniruočių.

„Palikau viską spręsti teisininkams, nes mūsų apskritai niekas neišklausė. Mano asmeninės nuomonės irgi nepaklausė apie tą klipą, gavau tik žinutę tokią pat, kaip internete, kad esu nušalintas. Ir viskas“, – apgailestauja instruktorius.

Pasiteiravus, ar filmavimo metu nekilo klausimų, kaip toks video gali būti sutiktas, Tadas pripažįsta, kad abejonių iš pradžių jam buvo kilę.

„Prieš tai tikrai klausiau kitų, kas prisidėjo prie kūrimo, klausėme, ar galima tą žodį vartoti be kokio nors pyptelėjimo, kažko tokio. Bet pats žodis lietuvių kalboje, tai jis yra vartotinas. 

Mes bendravome ir su pačiu dainos kūrėju, jis mums išdėstė tos dainos idėją ir pasirodo, kad toje grupėje net ir vienas iš atlikėjų yra gėjus. Ir jis sako, tai kaip gali toks asmuo ir dainuoti tokią dainą, ir įžeidinėti tokius pat žmones? Sakė, kad tai yra absurdas“, – teigia Tadas.

Vyras prideda, kad viešumoje iškėlus grupės dainos paaiškinimą, tikrai situacija taptų aiškesnė.

„Bet dabar vos išsižioji, bet ką pasakai, ir tave iškart suvalgo“, – sako instruktorius.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sportininkų protestas su Seimo nariu Petru Gražuliu dėmesio susilaukė po video įrašo, kuriame šokinėjama pagal dainą „Kas nešokinės“. Toks įrašas bei parlamentaro P. Gražulio veiksmas patraukė ne tik visuomenės, bet ir etikos sargų dėmesį.

Sporto įranga prekiaujanti „Kangoo Jumps“ savaitės pradžioje išplatino vaizdo įrašą, kuriame pagal „Cisco Kids“ dainą „Kas nešokinės“. Kartu su grupe vaikinų lauke sportuoja ir Seimo narys P. Gražulis. Su įmonės pardavinėjamas spyruokliuojančiais batais sportuojantys klipo dalyviai su P. Gražuliu šokinėja pagal dainą, kurioje girdima necenzūrinė leksika.

REKLAMA

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gražulis dalyvavo „proteste“: sportavo lauke pagal dainą „Kas nešokinės“

„Kas nešokinės, kas nešokinės, kas nešokinės tas p*****s“, – sakoma dainoje.

Tąkart P. Gražulis naujienų portalui tv3.lt teigė, kad dalyvauja proteste prieš sporto centrų veiklos ribojimą ir kad Vyriausybės sprendimai dėl sporto ir sveikatingumo sektoriaus yra nelogiški.

„Kaip žinote, sportas yra sveikata ir sportas stiprina imunitetą. Kuo stipresnis imunitetas, tuo mažesnė tikimybė, kad žmogus susirgs ne tik gripu, bet ir kitomis ligomis, kad ir kovidu. Kodėl klubai uždaryti, žmonės viršsvorius priauginėja.

Ne tik šitas, daug nelogiškų sprendimų. <...> Sporto klubai gali veikti, atstumai būtų, ventiliacija yra. Būtų mažiau sergančių kovidu. Pritariu tai akcijai, dėl to joje ir sudalyvavau“, – teigė Seimo narys.

Kalbėdamas apie vaizdo įraše girdimų žodžių, P. Gražulis tikino gavęs iš lietuvių kalbos komisijos, kad žodis „p*****s“ yra vartojamas lietuvių kalboje ir yra cenzūrinis.

„Yra tokia liaudies patarlė – iš dainos žodžių neišmesi“, – teigė politikas.

Seimo nario teigimu, vaizdo klipe naudojama daina yra sena, tačiau tinkama šiems laikams.

„Anksčiau nebuvo galima šmaikščiai pasijuokti iš komunizmo, dabar iš homoseksualizmo. Anksčiau garbinom komunizmą, dabar homoseksualizmą. Vis tiek kažkokį izmą turime garbinti. Dievo negarbinam, tai izmus garbinam“, – teigė P. Gražulis.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-04-16 14:31:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už ką nušalino? Toje dainoje tas "baisus" žodis iš "p" raidės anksčiau buvo oficialus mokslinis medicininis terminas, įtrauktas į tarptautinį ligų klasifikatorių. Mokslininkai ir medikai tą žodį oficialiai vartojo ir moksliniuose darbuose ir praktiniame darbe. Kur ritasi pasaulis....
Atsakyti
-13

.
...
2021-04-16 14:29:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigų tai butu buvę pries 10imt metų visiems būtų dzin... dabar jau nieko negalima daryti šiame pasaulyje nes vos kas lgbt bendruomenė įsižeidžia, tai gal pradėti irgi dėl kiekvieno jų žodžio įsižeisti...
Atsakyti
-8

T
Tiesa
2021-04-16 14:31:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dasigyvenom , geda visai Lietuvai . Kazkokie iskrypeliai svarbesni tampa nei normalus zmogus . Apsurdo virsune baigeme prieiti . Ir dar drysta purvina parsidavusi ziniasklaida teigti jog mes visi gyvename demokratineje visuomeneje . Geda
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (68)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų